REDKA MOTNJA

FOTO: Ne boste verjeli, kaj so ji potegnili iz želodca

Indijka trpi za zelo redko motnjo hranjenja. K zdravniku prišla zaradi hudih bolečin v želodcu.
Fotografija: Zdravniki niso mogli verjeti, kaj vse je ženska zaužila.
Odpri galerijo
Zdravniki niso mogli verjeti, kaj vse je ženska zaužila.

Ženska, doma v indijski zvezni državi Maharaštra, je več tednov trpela za hudimi bolečinami v želodcu, preden je le zbrala pogum in obiskala zdravnika. V lokalni bolnišnici so ji pretipali trebuh in jo, ker je bil ta nenavadno trd in zaobljen, poslali na rentgen, ko so zdravniki videli posnetke, pa so onemeli.

Sangita trpi za redko motnjo, imenovano pica.
Sangita trpi za redko motnjo, imenovano pica.
Ženska je imela v želodcu mnogo reči, ki tam ne bi smele biti, med njimi vijake in matice, verižice, prstane, lasnice, zadrge, celo daljši kos vrvi. Nemudoma so jo poslali na operacijo in kirurgi, ki so se z njo mučili kar tri ure, so iz njenega želodca potegnili skupno kar poldrugi kilogram reči, našli so tudi varnostno sponko, ki ji je, ko jo je pogoltnila, predrla želodčno steno in se ji zapičila v pljučno krilo.

Vse so uspešno odstranili in žensko, znano le kot Sangita, obdržali na opazovanju, saj sumijo, da trpi za redko psihološko motnjo, imenovano pica oziroma acuphagia. Ljudje, ki trpijo za to motnjo, se ne morejo upreti želji, da bi jedli reči, ki niso hrana, torej vse od kamnov, las, do papirja in kovine, najdejo se tudi takšni, ki pijejo barvo, kar pa je seveda zelo nevarno, saj tega človeški organizem ne more prebaviti.






Iz njenega želodca so potegnili poldrugi kilogram različnih predmetov.
Iz njenega želodca so potegnili poldrugi kilogram različnih predmetov.
Doktor Nitin Parmar, ki je operiral nesrečno Sangito, je dejal, da se v njihovi bolnišnici s tovrstnimi primeri redko srečujejo. »Lahko bi rekel, da pride k nam en pacient na leto, ki trpi za pico, a česa takšnega v vsej svoji karieri še nisem videl,« je dejal in dodal, da Sangita dobro okreva, vsaj fizično, da bi premagala psihološko motnjo, bo trajalo nekoliko dlje.

Organizacije, ki se ukvarjajo z motnjami hranjenja, nimajo natančnih podatkov, koliko ljudi trpi za to nevarno motnjo, je pa pogostejša v deželah v razvoju ter med nosečimi ženskami, mlajšimi otroci in avtisti. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije