ZGODBE BRALCEV

Nisem prejel(a) obvestila o lokalnih volitvah. Kaj zdaj?

Volite lahko tudi brez obvestila, nekateri pa bi jih kar ukinili.
Fotografija: Lokalne volitve. FOTO: Delo
Odpri galerijo
Lokalne volitve. FOTO: Delo

LJUBLJANA – »V nedeljo so volitve, jaz pa še vedno nisem dobil obvestila za volitve,« javlja bralec iz Ljubljane, ki ni želel biti imenovan.

Obrnili smo se na Mestno občino Ljubljana, od koder so sporočili, da na lokalnih volitvah lahko glasujejo tudi tisti, ki obvestila niso prejeli (volivcem v Ljubljani so za informacije o lokacijah volišč na voljo tudi na telefonski številki 01 306 10 16). Dodali so še, da je obvestila raznašala Pošta Slovenije, zato so nas usmerili na njih. 

Da bi nam lahko podali odgovor, bi potrebovali podatke bralca. Ker ta ni privolil v posredovanje podatkov, jim jih nismo posredovali, so pa iz Pošte Slovenije sporočili, da so vabila oziroma obvestila zgolj informativne narave, volivec pa lahko glasuje tudi brez obvestila z veljavnim osebnim dokumentom, kar je razvidno tudi s spletne strani Državne volilne komisije.

Ukiniti obvestila?

Na temo obvestil o volitvah smo se pogovarjali z direktorjem Državne volilne komisije Dušanom Vučkom. Obveščanje volivcev z obvestili stane okoli 800.000 evrov, vsako leto pa je po njegovih izkušnjah kar nekaj takih, ki jih ne prejmejo. Po njegovem mnenju bi šlo tudi brez obvestil, prihranek pa bi bil v tem primeru občuten. Vsekakor pa razume, da je informacija o volišču dobrodošla tistim, ki se v kraj, denimo, šele priselijo.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije