BRALCI POROČEVALCI

Tudi pri nas začeli s takšno prakso: Toliko so jim zaračunali za pogrinjek (FOTO)

Plačevanja pogrinjkov in postrežbe smo vajeni predvsem iz Italije in Grčije, zdaj se je začelo tudi pri nas.
Fotografija: Fotografija je simbolična. FOTO: Črt Piksi
Odpri galerijo
Fotografija je simbolična. FOTO: Črt Piksi

V nekaterih državah ni nič nenavadnega, če je treba v restavracijah plačati tudi pogrinjek ali postrežbo. Če se usedemo k mizi, predvsem v Italiji in Grčiji zaračunajo pogrinjek. Ponekod še posebej zaračunajo postrežnino, če nam naročeno prinesejo k mizi. Včasih so cene pijače celo različne, če jih pijemo ob točilnem pultu ali za mizo. Vsega naštetega doslej v Sloveniji nismo bili vajeni. Bralci so nas opozorili za gostilnico, kjer se na računu gostov znajde tudi postavka »pogostitev«. 

Kot je razvidno z računa iz Okrepčevalnice Britof v Kanalu ob Soči, so ob štirih predjedeh in petih glavnih jedeh gostinci računali tudi pogostitev, in to v vrednosti 17 evrov. Ker je bilo na računu zapisano samo 1x17 evrov, nismo vedeli, koliko znaša pogostitev na osebo. To smo želeli preveriti pri gostincu. Prvič so se nam oglasili na klic in obljubili, da odgovore pošljejo na elektronsko pošto. Potem pa odgovorov ni bilo.

Po objavi članka so nas iz gostilnice le kontaktirali in pojasnili, zakaj je bila na računu pogostitev. Kot pravi gostinka Sara, to ni postavka za pogrinjek ali postrežbo. »17 evrov smo računali gostji, ki je želela polovično porcijo lignjev. Imamo ploščo lignjev za dve osebi v vrednosti 34 evrov, zato na računu vidite polovični znesek, kolikor stane polovična porcija.« V okrepčevalnici Britof torej ne boste posebej plačali pogrinjkov, vse je vračunano v ceno. 

So nam pa bralci posredovali izkušnje iz drugih restavracij po Sloveniji, kjer očitno tovrstno prakso že poznajo. Več v naslednjem članku.

Če imate podobne izkušnje, bomo hvaležni za informacije in zgodbe. Pošljete nam jih lahko preko spodnjega obrazca. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije