SRCE PARAJOČE

Ana Klašnja odkrito o travmi: »Vsak odmor me je brcal, pljuval in cukal za lase«

Plesalka je v oddaji povedala, da je bila v otroštvu tarča medvrstniškega nasilja.
Fotografija: Ana Klašnja. FOTO: Črt Piksi
Odpri galerijo
Ana Klašnja. FOTO: Črt Piksi

V nedavni epizodi oddaje (Ne)varni, ki je nastala v sklopu kampanje RTV Slovenija Odpikajmo nasilje, so o svojih izkušnjah z medvrstniškim nasiljem spregovorili tudi znani Slovenci. Med njimi je  tudi priljubljena balerina in žirantka šova Slovenija ima talent, Ana Klašnja, ki je razkrila bolečo izkušnjo iz otroštva, ki jo spremlja še danes.

Dogajalo se je vsak odmor

Plesalka je v oddaji povedala, da je bila v otroštvu tarča medvrstniškega nasilja. Kot je opisala, jo je vrstnik, ki je bil enake postave kot ona, več let nadlegoval in fizično napadal med vsakim šolskim odmorom.

Za prikaz vsebine in boljšo uporabniško izkušnjo prosimo, da omogočite piškotke družabnih omrežij.

»To je šlo do te mere, da je mene on vsak odmor brcal, pljuval, cukal za lase in enkrat se spomnim, da me je pljunil v obraz. Meni je bilo to tako grozno in še dandanes vem ime in priimek tega fanta, ko sem polovico ostalih sošolcev že pozabila, njega se še vedno spomnim in je še vedno v moji glavi. In še vedno ne vem, zakaj se je moral on do mene tako obnašati,« je povedala iskreno.

Po raziskavah vsak četrti mladostnik doživi nasilje

Zgodba Ane Klašnja je na žalost le ena izmed mnogih. Po raziskavah v Sloveniji vsak četrti mladostnik poroča, da je že bil žrtev medvrstniškega nasilja. Nasilje se lahko kaže v različnih oblikah – od fizičnega do psihičnega, verbalnega ali celo spletnega. Strokovnjaki opozarjajo, da je ključno pravočasno prepoznati znake nasilja in ukrepati.

image_alt
Komentar Gordane Stojiljković: Mali nasilneži

RTV Slovenija je s kampanjo #OdpikajmoNasilje usmerjena v ozaveščanje in preprečevanje medvrstniškega nasilja. Cilj je spodbuditi otroke, mladostnike in odrasle k sprejemu štirih ključnih zavez proti nasilju ter jih opremiti z orodji za prepoznavanje in soočanje s tovrstnimi situacijami.

Nasilje se lahko zgodi komurkoli – tudi nekomu, ki danes navdihuje mlade s svojo predanostjo umetnosti in uspehom. Pričevanje Ane Klašnja je hkrati tudi pomemben opomnik, da je o nasilju treba govoriti in se mu odločno postaviti po robu.

image_alt
Osnovnošolka: »Večino časa žrtve sploh niso nič krive. Problem je v tistih, ki izvajajo nasilje«

image_alt
Nevede izpostavljate otroka? Že ena objavljena fotografija ima lahko strašne posledice

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije

Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?


Potrjujem vse Sprejmem nujne Več informacij