Ana Roš o Janezu Janši: poglejte, kaj je povedala
Ana Roš, ki so se je v času epidemije nekateri zaradi njenih zapisanih besed močno lotili, po vsem, kar je doživela, pravi, da so vrata njene z dvema Michelinovima zvezdicama nagrajene Hiše Franko (za zdaj edina v Sloveniji) odprta za vse. Tako za Janeza Janšo, ki je še pred nedavnim poobjavljal tvite, v katerih so jo pljuvali, kot denimo Milana Kučana, ki prihaja z drugega političnega pola. Je pa v oddaji Ena na Ena z Urošem Slakom na Pop TV dodala, da bi, če bi sama tako presodila, denimo v primeru hude arogantnosti, lahko komu tudi odrekla gostoljubje.
Roševa se je med epidemijo oglasila, saj je menila, da tisto, kar se dogaja, ni prav. Vlada Janše je lani maja odpirala mejo s Hrvaško, medtem ko je druge pustila zaprte. Časovnica ni bila znana, zato ni mogla ostati tiho. Izpostavlja, da morajo ljudje razumeti, da v gostinstvu ekipe ne sestaviš z danes na jutri, da je treba načrtovati tudi rezervacije, gostje, ki letijo, morajo kupiti letalske karte in podobno. Kaj hitro so udarili po njej, jo označili za komunistko, egoistko, ki gleda zgolj na lasten zaslužek: »V hipu sem bila skrajno osovražena na eni strani in skrajno ljubljena na drugi.« Zlobni jeziki pa niso obdelovali samo nje, ampak tudi njene otroke. Nekdo ju je denimo označil za asocialna in svetoval, naj ostaneta kar na Zanzibarju, češ da ju v Sloveniji ne potrebujejo. Sina je to bolelo, je pa bila zanj izkušnja, kako se njegova mati počuti, ko jo zlobneži obrekujejo. Za Janšo, ki je poobjavljal proti njej uperjene tvite, pa je dejala, da ima očitno preveč časa, če ga ima dovolj, da to počne.
Janša je bil včasih reden gost Hiše Franko. Pa ne samo to. Na pobudo menda žene Urške Bačovnik Janša so Roševo angažirali za njuno poroko. Kdaj so se Janševi obiski končali? Tega se ne spomni, je pa zase dejala, da je politično neopredeljena, na volitve pa hodi, saj da je to njena državljanska dolžnost: »Nikoli se nisem postavljala na eno ali drugo stran.« Zase pravi, da je nepreračunljiva oseba, ko se ji kaj ne zdi prav, ko se godi krivica, pa se postavi zase ali za koga drugega. Sicer pa ji ni blizu noben ekstremizem.