POROKA

Naša najboljša jadralka je dahnila usodni da

Veronika Macarol je svojemu glasbeniku večno zvestobo obljubila v Piranu. Z dolgoletnim partnerjem Tadejem Tadičem si nista želela klasične poroke.
Fotografija: Ženin in nevesta ob starodobniku, ki je popestril njun najlepši dan v življenju. FOTO: SLAVKO FRANCA
Odpri galerijo
Ženin in nevesta ob starodobniku, ki je popestril njun najlepši dan v življenju. FOTO: SLAVKO FRANCA

Minulo soboto se je poročila naša najboljša jadralka v zadnjem desetletju, Veronika Macarol, ki je v paru s Tino Mrak v razredu 470 osvojila peto mesto na olimpijskih igrah v Tokiu, šesto na predzadnji olimpijadi v Riu, dvakrat sta bili evropski prvakinji, leta 2018 sta zmagali na prvi regati svetovnega pokala nove sezone v ameriškem Miamiju, kar ju je skupaj z drugimi dosežki vpisalo na seznam najuspešnejših slovenskih jadralskih posadk doslej.

Najprimernejša za obred je bila jadrnica. FOTO: SLAVKO FRANCA
Najprimernejša za obred je bila jadrnica. FOTO: SLAVKO FRANCA
Najprimernejše mesto za poroko je bila seveda barka, lepa lesena dvojambornica, za katero skrbi Veronikin oče, veslaški šampion, dvakratni evropski prvak v dvojcu in kapetan Kraljice morja, trabakule – tradicionalne beneške dvojambornice, ki je po do zdaj znanih podatkih prva, morebiti pa celo edina tovrstna barka, ki je prejadrala Atlantik. Z dolgoletnim partnerjem, glasbenikom Tadejem Tadičem, si nista želela klasične poroke, usodni da pa sta dahnila v Piranu.

»Želela sva združiti ljubezen do morja, jadranja, glasbe in umetnosti. Nisva želela delati preobsežne zabave, zato nas je bilo na poroki, kamor sva povabila družino in prijatelje, približno 65,« je prvič za Bulvar o svoji poroki povedala 34-letna Veronika. Zabavo so imeli v njenem domačem jadralnem klubu Pirat. »Začela se je v soboto ob petih popoldne, za šest najvztrajnejših pa se je končala v ponedeljek zjutraj,« pove v smehu in doda, da je klubu hvaležna za vso pomoč pa tudi, da so se lahko zabavali prav tam.

Prvi ples FOTO: OSEBNI ARHIV
Prvi ples FOTO: OSEBNI ARHIV
Tadej, ki igra kitaro, je za njun najpomembnejši dan sestavil glasbeno skupino, člane nekdanje zasedbe Sixtynine, s katerimi je nekoč igral tudi sam: Igor Marasovič je igral na bobne, Danijel Brezec bas kitaro, pela sta Tomaž Klepač in Maks Bembič, sicer kitarist in idejni vodja skupine NoAir, pela je tudi Marina Martensson. Da je bila njuna poroka najboljša, na kateri so bili do zdaj, so nam povedali svatje.

»Poroka je bila neverjetna. Na najlepši lokaciji, obdana z najboljšo družino, sorodniki in prijatelji, bilo je zelo sproščeno in lepo,« pripoveduje Veronika. »Poročiti sem se želela po olimpijskih igrah, da bi imela več časa za organizacijo, na koncu pa me po OI ni bilo doma, ker sem bila na počitnicah na Hrvaškem, potem sem bila dva dni doma, nato pa skupaj s Tino odpotovala v Švico na prvi uradni trening Star sailors league gold cup, zato smo večino stvari za poroko organizirali štiri dni prej,« še pove nevesta. Obleko so ji sešili v Zagrebu, še izvemo.



»Pri modni oblikovalki, ki mi je zelo všeč. Povedala sem ji, kaj želim, združeno belo in modro barvo, da je obleka kot morje, in še da poleg bele in modre prevladuje zlata. Mož si jo je dal narediti v rockerskem slogu, ko sva združila jadranje in glasbo, je bila to prava gusarska scena,« se zasmeji simpatična jadralka. »Na medene tedne, ki bodo aktivni, bova odšla za kakšnih 14 dni, nekam, kjer bova lahko kajtala,« napoveduje naša sogovornica. Kaj bo delala po olimpijskih igrah, nas je še zanimalo. »Prekmalu je še reči, mogoče bom po letošnjih olimpijskih igrah poskusila nekaj novega.« 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije