Najboljši Luka, Erik in Danaja

V Portorožu tekmovanje Harmonika Grad prix.
Fotografija: Lanska absolutna državna prvakinja Danaja Grebenc je bila odlična tudi v Portorožu. FOTO: FB

Zamejski Slovenec Denis Novato, svetovni prvak v igranju diatonične harmonike in glasbeni pedagog, je na slovenski Obali, natančneje v Portorožu, prejšnji konec tedna poskrbel za prešerno ozračje. Že osmič je organiziral tekmovanje Harmonika Grand Prix, ki se ga je udeležilo 35 harmonikarjev in harmonikaric iz Slovenije in tujine, ki so se pomerili v treh različnih kategorijah, in sicer do 13, do 16 in nad 17 let.
Organizator tekmovanja Denis Novato s harmonikarjem Luko Mlakarjem FOTO: FB

Prvo mesto v kategoriji do 13 let in naslov absolutne zmagovalke si je priigrala mlada harmonikarica Klara Missebner iz Avstrije, takoj za njo pa je drugo mesto v tej kategoriji in zlato priznanje osvojila Danaja Grebenc, lanska absolutna državna prvakinja v Velikem Trnu, ki veliko obeta. V kategoriji do 16 let je bil najboljši Luka Mlakar, v kategoriji nad 17 let pa Erik Šavron.

Tako je odločila komisija, v kateri so bili letos Jernej Zupan, Ermes Costa in mag. Danijel Šegula. Da je bilo v Portorožu še bolj veselo, pa so poskrbeli Ansambel Saše Avsenika, Briški kvintet, harmonikarji Munda ter plesalci folklorne skupine Val.