Na prodaj hiša bivšega kralja

Edward in Wallis Simpson sta pet let živela v prestolnici Bahamov. Vila, dve hiši za goste in apartma stojijo na 1,6 hektarja zemlje.
Fotografija: Kamini so uvoženi iz Velike Britanije. FOTO: Sotheby's
Odpri galerijo
Kamini so uvoženi iz Velike Britanije. FOTO: Sotheby's

Za 7,8 milijona evrov je na prodaj nekdanja počitniška hiša vojvode Windsorskega in njegove žene Wallis Simpson. Za to ceno bodo kupci deležni glavne stavbe, ob kateri sta še dve hiši za goste in apartma, vse skupaj pa stoji na 1,6 hektarja zemlje, poraščene s tropskim rastlinjem in trato. Seveda na posesti ne manjkata bazen in džakuzi. Edward in Wallis sta v hiši v prestolnici Bahamov Nassauu živela pet let, ko je bil Edward, ki se je zaradi poroke z Wallis, ameriško ločenko, odpovedal britanskemu prestolu, guverner tega karibskega otoka. Posest se ponaša še z dih jemajočim pogledom na zaliv Goodman. Glavna hiša je velika kar 1400 kvadratnih metrov, v njej so štiri spalnice, dnevne sobe pa so opremljene vsaka s svojim kaminom, ki jih je prvotni lastnik posesti, britanski letalec in filmski producent Frederick Sigrist, uvozil iz domovine. Stavbo obdajajo zračne terase, kjer prebivalce hladi nežna sapica. Po štiri spalnice imata tudi hiši za goste, v apartmaju pa so tri. Vsega skupaj je spalnic na posesti torej 15, kopalnic pa 14. Sigrist je dal vilo, ki se ponaša s štiri metre visokimi stropi, zgraditi leta 1930. »Posest je sam svoj otok miru in spokojnosti, odličen prostor, kjer lahko uživate v vsem, kar Nassau ponuja, in to v idiličnem zgodovinskem okolju,« so na spletni strani zapisali pri mednarodni nepremičninski družbi Damianos Sotheby's, ki posest prodaja.
Nekdanja Edwardova rezidenca je na prodaj za skoraj osem milijonov evrov. FOTO: Sotheby's
Nekdanja Edwardova rezidenca je na prodaj za skoraj osem milijonov evrov. FOTO: Sotheby's

Za guvernerja Bahamov, otočja, ki spada v Skupnost narodov pod vladavino britanskega monarha, so Edwarda imenovali na začetku druge svetovne vojne. Z Wallis sta junija 1940, ko so Nemci napadli sever Francije, pobegnila v Španijo, mesec pozneje pa na Portugalsko, kjer pa ju zaradi Edwardovih povezav z nacističnim voditeljem Adolfom Hilterjem niso hoteli. Z Wallis sta leta 1937 Hitlerja celo srečala in Edward je bil javno navdušen nad njim. Ko je to izvedel takratni britanski premier Winston Churchill, mu je zagrozil z vojaškim sodiščem, če še kdaj stopi na Otok. Tako so ga namestili za guvernerja Bahamov, tja sta z Wallis s Portugalskega odplula 1. avgusta 1940. 
Edward in Wallis sta se, ko se je začela vojna, najprej preselila v Španijo, nato na Portugalsko in nazadnje na Bahame.
Edward in Wallis sta se, ko se je začela vojna, najprej preselila v Španijo, nato na Portugalsko in nazadnje na Bahame.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije