SODNI BOJ
Opozarjajo na zlorabe opiatov
Princeovi dediči v sodni boj proti bolnišnici in lekarni, ki ga je zdravila v tednu pred smrtjo.
Odpri galerijo
Aprila pred dvema letoma se je svet zavil v otožno in pretreseno vijolično. V dvigalu njegovega doma so reševalci namreč našli neodzivnega Princea, glasbeno ikono umetnostnega izraza in individualnosti, ki je skoraj pol stoletja polnil glasbeno zakladnico. In če se je spočetka ugibalo, kaj je botrovalo njegovi prezgodnji smrti pri le 58 letih, je mrliški oglednik mesece pozneje naredil temu konec. Umrl je zaradi prevelikega odmerka opioida za blaženje bolečin fentanila. S tem pa epilog očitno še ni bil spisan, saj so njegovi dediči prepričani, da bi bil Prince, če bi bolnišnica in njihovo osebje ter lekarna, ki mu je izdajala zdravila, sledili standardom nege, danes še živ. Zaradi česar so zdaj pred sodišče zvlekli bolnišnico Trinity Medical Center in lekarniško verigo Walgreens.
Teden pred njegovo smrtjo je moralo zasebno letalo zasilno pristati, Princea pa so urgentno prepeljali v tamkajšnjo bolnišnico. In to je bil, trdijo dediči, začetek prezgodnjega konca. Prepričani so namreč, da v bolnišnici niso pravilno diagnosticirali in posledično ustrezno zdravili njegovega zdravstvenega stanja. Njegova smrt nekaj dni pozneje je zatorej »direktna posledica več odstopanj od standardov ustrezne nege bolnika«. Pri tem so še dodatno izpostavili zdravnico dr. Nicole F. Manch, ki ga je tedaj sprejela. Za odškodnino zahtevajo najmanj 50.000 dolarjev, toliko pa zahtevajo tudi od lekarnarjev, ki so mu tedaj dali glede na stanje neustrezna zdravila, ob čemer se niso toliko pomujali, da bi dognali, kaj zvezdnik v resnici potrebuje.
Močnejše od heroina
Bolečine si je blažil s protibolečinskimi tabletami vicodin, ob tem pa naj ne bi vedel, da vsebujejo tudi fentanil, ki je neizmerno močnejši od heroina. To je že pred dvema letoma zagnalo kolesje preiskave, s katero naj bi odkrili zdravnika, ki mu je predpisoval neustrezne tablete, in ali se je glasbenik do njih dokopal po legalni poti ali nelegalnih kanalih. »Ni dovolj dokazov, da bi koga lahko ovadili zaradi Princeove smrti,« so preiskovalci sklenili pred dnevi, četudi je dr. Michael Todd Schulenberg priznal, da je zvezdniku nezakonito dobavljal zdravila pod imenom pevčevega varnostnika Kirka Johnsona – čeprav se ne ve, ali tudi usodna –, zaradi česar je že plačal 30 tisočakov kazni. To so glasbenikovi dediči, ker kazenske ovadbe pač ne bo, zdaj izkoristili kot podlago za tožbo proti bolnišnici, ki ga je zdravila v tednu pred smrtjo, in lekarni, ki mu je tedaj izdala zdravila.Teden pred njegovo smrtjo je moralo zasebno letalo zasilno pristati, Princea pa so urgentno prepeljali v tamkajšnjo bolnišnico. In to je bil, trdijo dediči, začetek prezgodnjega konca. Prepričani so namreč, da v bolnišnici niso pravilno diagnosticirali in posledično ustrezno zdravili njegovega zdravstvenega stanja. Njegova smrt nekaj dni pozneje je zatorej »direktna posledica več odstopanj od standardov ustrezne nege bolnika«. Pri tem so še dodatno izpostavili zdravnico dr. Nicole F. Manch, ki ga je tedaj sprejela. Za odškodnino zahtevajo najmanj 50.000 dolarjev, toliko pa zahtevajo tudi od lekarnarjev, ki so mu tedaj dali glede na stanje neustrezna zdravila, ob čemer se niso toliko pomujali, da bi dognali, kaj zvezdnik v resnici potrebuje.