Tudi kraljevi imajo nemogoče sorodnike
Prazniki so čas, ki ga namenimo tudi obiskom družinskih članov, ki jih že dolgo nismo videli, ter jim zaželimo vse dobro v novem letu. A v vseh družinah se najdejo člani, na katere bi raje pozabili, ti običajno v poštni nabiralnik dobijo le novoletno voščilnico, in kraljeve družine niso nobena izjema.
Da britanski največ sivih las povzročata princa Andrew in Harry, je dobro znano, tudi nekdanji španski kralj Juan Carlos se bolj malo ozira na sramoto, ki jo s svojimi skoki čez plot povzroča ženi in otrokom, pred časom pa se je izkazalo, da tudi švedski kralj Carl XVI. Gustaf ni nič kaj boljši od njega. Kljub temu da je na videz srečno poročen že 45 let, je avtor biografije o njem razkril, da je bil desetletja velik ljubitelj divjih zabav, kjer niso smele manjkati eksotične plesalke, rad je obiskoval striptiz klube, več let je bil tudi v zunajzakonskem razmerju s švedsko pevko.
Belgijskim kraljevim težave medtem menda povzroča princ Laurent, mlajši brat kralja Phillipeja, ki so mu mediji pred časom nadeli vzdevek Prekleti princ. Zaslužil si ga je s svojim nepredvidljivim vedenjem, nerodnimi izjavami in kršenjem pravil. Leta 2018 mu je denimo kralj za 15 odstotkov znižal mesečno žepnino, ko je izvedel, da je brez dovoljenja vlade obiskal zabavo na kitajskem veleposlaništvu, nato pa fotografijo z zabave celo objavil na družabnem omrežju. Brez dovoljenja je pred desetletjem obiskal tudi Kongo in se srečal s kontroverznim libijskim voditeljem Moamerjem Gadafijem ter mu obljubil okrog 42 milijonov evrov za pomoč pri reševanju gozdarstva.
Hanovrski princ Ernst, odtujeni mož monaške princese Caroline, že dolgo ni več dobrodošel na srečanjih njene družine, še posebno če jih organizira njegov svak monaški princ Albert. Ernst je namreč v preteklosti pijan povzročil nemalo škandalov, lani je moral celo na avstrijsko sodišče, saj je pod vplivom alkohola napadel in ranil policista, drugemu pa grozil s kijem za bejzbol. Obsodili so ga na deset mesecev pogojne zaporne kazni.