Bojana sta oba poslala v zapor

Bojan Cvetković je tihotapil tujce in napadel policista. Zaporno kazen sta mu izrekla dva sodnika.
Fotografija: Po prvi obsodbi se je Cvetkovićev zagovornik pritožil na višje sodišče, a je Srb tudi v drugo dobil skoraj identično kazen. FOTO: Oste Bakal
Odpri galerijo
Po prvi obsodbi se je Cvetkovićev zagovornik pritožil na višje sodišče, a je Srb tudi v drugo dobil skoraj identično kazen. FOTO: Oste Bakal

V soboto, 1. junija, malo pred 5. uro sta v naselju Šprinc pri Razkrižju policist PP Ljutomer in pripadnik Slovenske vojske hotela ustaviti avto nemških registrskih označb. Voznik znakov ni upošteval in je z nezmanjšano hitrostjo nadaljeval vožnjo proti naselju Veščica. Po približno 500 metrih je voznik ustavil in se v beg pognal peš. Policist je nemudoma stekel za njim in ga pozival, naj se ustavi, česar pa ni upošteval. Pripadnik vojske je medtem zavaroval vozilo, saj je v njem opazil več potnikov, policist pa je moškega ujel in ga podrl na tla. Ruvala sta se in policist, ki je opazil, da moški obvlada borilne veščine, je odskočil, izvlekel pištolo ter zagrozil, da bo streljal. Grožnje niso pomagale, zato je v zrak res izstrelil opozorilna naboja, zaradi česar je moški znova začel bežati, a so ga možje postave ujeli, vklenili in odpeljali v pridržanje.

Osumljenega, gre za 39-letnega Bojana Cvetkovića iz Kragujevca, so policisti privedli na sodišče in dežurni preiskovalni sodnik Milan Regvat ga je poslal v pripor.


Izza rešetk sta ga pravosodna policista privedla na bližnje sodišče, kjer je Cvetković priznal krivdo. Višji državni tožilec Drago Farič mu je očital, da je iz Hrvaške v Slovenijo nezakonito prepeljal šest tujcev, in sicer po tri državljane Indije in Bangladeša, nakopal si je tudi obtožbo za poskus preprečitve uradnega dejanja, kar je Cvetković sicer opravičil z besedami, da je šlo bolj za poskus pobega in ne poskus poškodovanja policista. Farič je predlagal, da se mu v primeru priznanja krivde izreče eno leto zapora za prvo in dva meseca za drugo kaznivo dejanje ter še 1333,80 evra denarne kazni.

»Kot tehnološki višek sem ostal brez službe, kjer sem delal kot strojni inženir. Druge službe v Srbiji ni, sam pa bi si rad uredil življenje, predvsem sem želel zaslužiti nekaj denarja, da bi lahko plačal umetno oploditev svojega dekleta, s katero živim 11 let. Res je, da sem se odločil za kazniva dejanja, a drugega izhoda nisem videl. Zato mi je žal za vse in verjamem, da tega nikoli več ne bom ponovil,« je dejal Cvetković. Njegovo obžalovanje je najverjetneje nekoliko omehčalo sodnika, ki mu je za prevoz ilegalcev izrekel deset mesecev zapora, za napad na uradno osebo pa dva meseca in nato določil enotno kazen enajstih mesecev zapora. Tožilec je predlagal tudi dveletni izgon iz Slovenije, podaljšanje pripora ter odvzem dveh zaseženih mobilnih telefonov. Zadnja dva predloga je sodnik Branko Palatin podprl, odločil pa se je za enoletni izgon iz Slovenije. Cvetkovićeva zagovornika sta se pritožila na Višje sodišče v Mariboru, kjer so zadevo razveljavili in vrnili v novo obravnavo na soboško sodišče. Tokrat je Srbu sodil sodnik Stanislav Jug, ki mu je za obe kaznivi dejanji izrekel enako kazen kot Palatin, je pa prepolovil denarno kazen, ki znaša 900 evrov. Za eno leto ga je dal izgnati iz Slovenije.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije