Ugotovili identiteto trupla, ki so ga našli pod Krnom
V identifikacijskem postopku je bila včeraj pozno popoldan ugotovljena in potrjena identiteta moškega trupla, ki so ga v sredo našli nad Kožljakom v iskalni akciji pod Krnom. Kot so sporočili s policijske uprave Nova Gorica, je bil v iskalni akciji najden pogrešan 48-letni moški z območja Upravne enote Postojna (območje PU Koper).
Kot so zapisali pri Gorski reševalni službi Slovenije, je po videnem na kraju samem planinec zdrsnil več kot 200 višinskih metrov višje na pobočju Krna.
Policija je bila v torek ob 20.16 obveščena, da svojci pogrešajo sorodnika z območja PU Koper, ki se je prejšnjega dne odpravil proti gori Krn (občina Kobarid). Kljub številnim izvedenim aktivnostim Policije pogrešani v torek pozno zvečer ni bil izsleden oz. najden; njegovo vozilo je bilo najdeno na parkirišču blizu Planine Kuhinja v neposredni bližini vasi Krn.
V sredo zjutraj se je iskanje na tem območju nadaljevalo, pri iskanju so poleg bovških policistov in policistov gorske policijske enote PU Nova Gorica sodelovali tudi gorski reševalci GRS Tolmin in domačini. Za pregled terena so uporabili tudi dron, s katerim so pregledali grape na južnem pobočju. Policija je za iskanje aktivirala tudi helikopter LPE, ki je priletel na kraj.
Ob 9.26 pa je bilo nad Kožljakom pod Krnom s strani domačina najdeno moško truplo na višini približno 1.500 metrov nadmorske višine. S strani zdravnika ZD Tolmin je bila odrejena obdukcija, da bi ugotovili natančen vzrok smrti, o najdbi trupla je Policija obvestila pristojne pravosodne organe. Po prvih podatkih je moškemu najverjetneje zdrsnilo na zmrznjenem snegu med vzponom proti Krnu in kasneje med padcem podlegel telesnim poškodbam. Glede na sedanje ugotovitve je tuja krivda izključena. Kasneje so pokojnega s helikopterjem Letalske policijske enote prepeljali v Tolmin. Osebne predmete pokojnega, ki so bili raztreseni po pobočju, so reševalci prenesli v dolino.
V reševanju je sodelovalo 17 gorskih reševalcev in helikopter Letalske policijske enote. Z vremenom so imeli reševalci tokrat res srečo. Po dveh dneh močne burje se je veter zjutraj za nekaj ur popolnoma umiril, tako da je lahko helikopter opravil reševanje.
V gorah so snežne razmere zelo zahtevne. Vsem, ki se podajajo v gore, svetujejo, da s seboj vzamejo primerno zimsko opremo in da to znajo tudi pravilno uporabljati. Snežna podlaga se namreč hitro menja od poledenele, skorjaste, mehke, pa vse do globoko zapihanega snega, še opozarjajo reševalci.