VISOKI JUBILEJ

Zlati zakladi Slovenije

Predstavljamo prestižne eksponate razstave Zlata sled v Narodnem muzeju Slovenije ob praznovanju 200-letnice prve tovrstne ustanove na naših tleh.
Fotografija: Zlatnik (stater) Aleksandra Velikega

330–320 pred našim štetjem, Amfipoli (Grčija), 19,5 × 18,5 mm, 8,61 g, hrani Narodni muzej Slovenije (Foto: Matija Pavlovec/Narodni muzej Slovenije)
Stater Aleksandra Velikega spada med najznamenitejše antične kovance. Na sprednji strani je upodobljena boginja Atena, na zadnji pa boginja Nike z razširjenimi krili, lovorovim vencem v desnici in ladijskim jamborom v levici. Levo je napis ALEXANDROU. Aleksander Veliki je koval zlatnike in še bolj srebrnike zlasti za plačevanje vojske, s katero je osvojil večino takrat znanega sveta in prišel vse do Indije.
Odpri galerijo
Zlatnik (stater) Aleksandra Velikega 330–320 pred našim štetjem, Amfipoli (Grčija), 19,5 × 18,5 mm, 8,61 g, hrani Narodni muzej Slovenije (Foto: Matija Pavlovec/Narodni muzej Slovenije) Stater Aleksandra Velikega spada med najznamenitejše antične kovance. Na sprednji strani je upodobljena boginja Atena, na zadnji pa boginja Nike z razširjenimi krili, lovorovim vencem v desnici in ladijskim jamborom v levici. Levo je napis ALEXANDROU. Aleksander Veliki je koval zlatnike in še bolj srebrnike zlasti za plačevanje vojske, s katero je osvojil večino takrat znanega sveta in prišel vse do Indije.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije