SPOROČILO CERARJU

Besna sindikalistka: Direktorjem ste dvignili plače, potem pa odstop

S kom se bodo pogajali sindikati, če je premier odstopil?
Fotografija: Ana Jakopič (v rdečem). FOTO: Jožže Suhadolnik
Odpri galerijo
Ana Jakopič (v rdečem). FOTO: Jožže Suhadolnik

LJUBLJANA – Medtem ko v Sindikatu vzgoje, izobraževanja, znanosti in kulture Slovenije (Sviz) napovedujejo, da bodo pogajanja zaradi odstopa Mira Cerarja verjetno zamrznili, pa v sindikatih javnega sektorja, ki jih vodi Jakob Počivavšek, menijo, da je kljub odstopu še mogoče zaključiti pogajanja o stavkovnih zahtevah.

Korak dlje pa je šla sindikalistka Ana Jakopič, podpredsednica pogajalske skupine sindikata, ki je na facebooku po Cerarjevemu odstopu zapisala, da mora vlada opraviti svojo dolžnost: »Vi, ne druga vlada. Ker ste vi to zakuhali in ste dolžni rešiti.« Ob tem je še besno dodala: »Dvigniti plače direktorjem, funkcionarjem in zdravnikom, potem pa umetno in iz trte izvito prekiniti pogajanja z delavci, ko zahtevajo pravičnejše plače in konec varčevalnih ukrepov iz kriznih časov, ki jih je konec že vsaj pet let, je neodgovorno.«
Za prikaz vsebine in boljšo uporabniško izkušnjo prosimo, da omogočite piškotke družabnih omrežij.


Nasprotno pa je Cerar včeraj na twitterju objavil, da je z odstopom sprejel odgovorno odločitev, ki bi jo vsak zaupanja vreden politik.
Za prikaz vsebine in boljšo uporabniško izkušnjo prosimo, da omogočite piškotke družabnih omrežij.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije

Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?


Potrjujem vse Sprejmem nujne Več informacij