OBLETNICA

Cesarski praženec za 550 evrov

Častitljiva obletnica Mostu prijateljstva med obema Radgonoma.
Fotografija: Cesarski praženec so prodali za 550 evrov. FOTOGRAFIJE: OSTE BAKAL
Odpri galerijo
Cesarski praženec so prodali za 550 evrov. FOTOGRAFIJE: OSTE BAKAL

Na pobudo vodstva hotela Kaiser von Österreich v Radgoni (Bad Radkersburg) so tam v navzočnosti mnogih obiskovalcev z obeh strani reke Mure na prav poseben način proslavili častitljivo 50. obletnico Mostu prijateljstva med obema Radgonoma, ki so ga zgradili in slavnostno odprli 12. oktobra 1969. Ob obletnici so v hotelu odprli razstavo slikarjev z obeh bregov reke Mure, ki se že desetletja srečujeta na slikarskih kolonijah in razstavah – Gerharda Guttmanna iz Deutsch-Haseldorfa v Avstriji in Zdravka Dolinška iz Radencev.
Obiskovalcev se je na prireditvi ob 50-letnici Mostu prijateljstva med obema Radgonoma kar trlo.
Obiskovalcev se je na prireditvi ob 50-letnici Mostu prijateljstva med obema Radgonoma kar trlo.

Številno občinstvo je pozdravil Josef Sommer, nekdanji župan, trenutno pa podžupan Bad Radkersburga. Ob glasbenih vložkih godalne skupine Glasbene šole Bad Radkersburg je moderator predstavil oba slikarja in njuno delo. Gerhard Guttmann se slikanju posveča že od začetka osemdesetih let, ustvarja pa predvsem v akrilu in akvarelu. V zadnjem času se umetniško izraža tudi s kiparstvom. Guttmann je član Štajerskega umetniškega združenja, Likovnega društva Gornja Radgona in že 25 let aktivno sodeluje na tradicionalni mednarodni likovni koloniji Vinogradi obeh bregov Mure.
V 15 minutah sta ustvarila umetnino.
V 15 minutah sta ustvarila umetnino.

Zdravko Dolinšek, ki se je poklicno ukvarjal z oblikovanjem nakita, graverstvom in zlatarstvom, se ljubiteljsko posveča likovnemu raziskovanju in ustvarjanju že več kot šest desetletij. Podobno kot njegov avstrijski kolega je slikarski samouk svoje znanje z večernih seminarjev na likovni akademiji in iz samostojnega študija svetovnih vzornikov nadgrajeval z izkušnjami, ki jih je pridobival z udeležbo na številnih domačih in mednarodnih slikarskih kolonijah.

Dolinšek je član več likovnih društev in ima za seboj že številne skupinske in samostojne slikarske razstave. Da je umetnost univerzalni jezik, ki gradi mostove med različnimi ljudmi, sta slikarja občinstvu dokazala tudi na tokratnem dogodku. Gostitelj razstave ju je namreč izzval, da na temo cesar v 15 minutah ustvarita sliko, to so nato hudomušno dražili, izkupiček 550 evrov pa dobrodelno namenili domačemu gasilskemu društvu.


Slika z naslovom Cesarski praženec, ki jo je kupil Josef Sommer, bo krasila obednico hotela, v katerem bodo dela obeh avtorjev na ogled vse do božiča.
 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije