PRAVDA

Hojs vztraja: SD se ne bo opravičil, trdi, da gre za politično gonjo

Na sodišču se je nekdanji notranji minister znašel zaradi navedb v septembru 2021, da pri organizaciji protestov zoper protikoronske ukrepe sodeluje tudi SD.
Fotografija: Nekdanji minister za notranje zadeve Aleš Hojs. FOTO: Matej Druznik
Odpri galerijo
Nekdanji minister za notranje zadeve Aleš Hojs. FOTO: Matej Druznik

Na Okrajnem sodišču v Ljubljani se je danes odvil pripravljalni narok v pravdi, v kateri SD zahteva odškodnino od nekdanjega ministra Aleša Hojsa zaradi navedb v septembru 2021, da pri organizaciji protestov zoper protikoronske ukrepe sodeluje tudi SD. Poravnave danes niso sklenili, obe strani vztrajata na svojih stališčih. Prvi narok bo decembra.

SD se ne bo opravičil 

Nekdanji minister za notranje zadeve Hojs je po današnjem naroku dejal, da se stranki SD ne bo opravičil in da poravnava ni bila mogoča.

SD sicer zaradi Hojsovih navedb zahteva opravičilo in 10.000 evrov odškodnine. Na današnjem naroku jih je zastopala le odvetnica. »Socialni demokrati vztrajamo pri tožbi, ki smo jo podkrepili z vsemi ustreznimi navedbami in dokazili. Izjave in zapisi gospoda Hojsa so bili neresnični in žaljivi, z jasnim namenom, da se očrni ugled stranke Socialnih demokratov, zato pričakujemo opravičilo in odškodnino,« so po današnjem naroku v stranki pojasnili za STA.

image_alt
Protesti kljub prepovedi? To je povedal Hojs

Dodali so še, da so predmet njihove tožbe zoper Hojsa »njegove izjave, da je stranka SD pozivala k nasilju«. »Vsa dodatna pojasnila gospoda Hojsa pa po naši oceni bolj kot pojasnjevanju realnih okoliščin služijo relativizaciji predmeta tožbe,« so navedli.

Politična gonja? 

Po Hojsovih besedah pa gre za politično gonjo. V izjavi za medije je navedel, da je v tistem obdobju stranka SD »propagirala, da naj ljudje ne nosijo mask« in »za vsakega mrtvega v parku Tivoli, če se ne motim, postavljala zastavice«, ob tem pa obtoževala vlado, da je kriva za te smrti. To je bila po njegovem prepričanju »evidentna želja po tem, da se sesuje vlada«. Prav tako pa je po njegovih besedah neverjetno, kako je mogoče, da se v politični tekmi ena stran posluži tega, da bi političnega tekmeca premagala prek sodišča.

image_alt
Hojs ima 48 ur časa. Če ne ...

»Jaz sem povedal, da so oni vabili na proteste, kar je nedvomno,« je zatrdil Hojs. Ob tem je navedel, da je celo njihov sedanji evropski poslanec Matjaž Nemec na tedanjem omrežju Twitter, sedanjem X, vabil na proteste. V stranki so trdili, da »nikoli niso vabili na nasilne proteste«, a protesti so bili nasilni, je poudaril Hojs.

»Še vedno sem mnenja, da so oni bili soorganizator, torej skupaj s civilno iniciativo. Nenazadnje ste na teh protestih, torej ob petkih, za katere oni pravijo, da nimajo nič s tem, videli vse, od predsednice te stranke do gospoda Štromajerja, gospoda Koprivca in bi rekel celo falango ljudi iz stranke SD,« je dejal.

Hojs je namreč po enem od protestov v sredini septembra 2021 obtožil SD, da sodeluje pri organizaciji protestov, pri čemer je izpostavil tedanja poslanca DZ Matjaža Nemca in Marka Koprivca. Poslanca sta zahtevala, da se tedanji minister opraviči, ker pa tega ni storil, sta napovedala tožbo.

 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije