POZIV PODJETNIKOV

Marjan Batagelj navrgel hud očitek Šarčevi vladi

Podjetniki trdijo, da so zaposleni v podjetjih dvakrat žrtve.
Fotografija: Podjetniki, med njimi Marjan Batagelj, opozarjajo vlado na negativne posledice dviga minimalnih plač. FOTO: Jure Eržen, Delo
Odpri galerijo
Podjetniki, med njimi Marjan Batagelj, opozarjajo vlado na negativne posledice dviga minimalnih plač. FOTO: Jure Eržen, Delo

LJUBLJANA – Klub slovenskih podjetnikov (SBC) je pozval vlado Marjana Šarca, naj umakne podporo predlogu zakona o minimalni plači in napove pripravo novega zakona, ki bo strokovno podkovan. Predvsem pa naj razbremeni plače.
 
»SBC zagovarja rast plač. Tudi minimalne plače kot spodbude za višanje dodane vrednosti v podjetjih. Vendar mora biti ta rast strokovno podkovana, dogovorjena v socialnem dialogu, hkrati z ukrepi za razvojni preboj Slovenije. V času ohlajanja gospodarske rasti bi pričakovali od politikov, da so zato še posebej previdni. Žal zadnji predlog zakona o minimalni plači dokazuje prav nasprotno,« so zapisali in našteli več negativnih posledic sprejema predlaganega zakona, med drugim tudi odpuščanje delavcev. »Ugotavljamo, da so bili zaposleni v podjetjih v Sloveniji dvakrat največje žrtve. Najprej zaradi krize in tajkunskih kriminalnih zgodb, nato pa so jih na cedilu pustili še politiki v času konjunkture, ko so denar delili drugim družbenim skupinam,« podjetniki očitajo politiki.

»Še pred meseci smo slišali pohvale gospodarstvu, da smo najbolj zaslužni za izhod iz krize. Zdaj pa nismo vredni ne tega, da bi poslušali naše resne strokovne argumente, niti tega, da bi nas vključili v strokovno pripravo ključnih zakonov,« je ob tem povedal predsednik SBC in predsednik upravnega odbora Postojnske jame Marjan Batagelj.

 Celoten komentar SBC na zakon o minimalni plači lahko preberete tukaj:


Med podjetniki in vlado, predvsem stranko Levica, je letos že večkrat prišlo do hude krvi. Podjetnike je še v času oblikovanja Šarčeve vlade zmotil zapis poslanca Levice Mihe Kordiša, s katerim je namignil na nacionalizacijo. Podjetniki so bili na nogah, nekateri izmed njih, kot na primer Igor Akrapovič, so napovedali selitev proizvodnje v tujino. Ali si v Sloveniji sploh želimo podjetništva, pa so se spraševali ob zapisu v koalicijski pogodbi, ki je napovedal zvišanje obdavčitve podjetnikov.

Preberite še:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije