BRRRRR!

Noro ali pogumno: skok v morje, ki ima manj kot 13 stopinjah Celzija (VIDEO)

Že 16. leto poteka skok v morje na slovenski obali.
Fotografija: Bi si upali skočiti v morje? FOTO: Tomi Lombar, Delo
Odpri galerijo
Bi si upali skočiti v morje? FOTO: Tomi Lombar, Delo

V Portorožu so prvi dan novega leta že tradicionalno obeležili s skokom v morje. Sodelovali so 603 udeleženci.

Prireditev, ki je bila v Portorožu tokrat na vrsti že 16. leto zapored, je potekala po načrtih in nepredvidenih dogodkov ni bilo, je povedal vodja prireditve Nino Cokan. Opozorila o nujnosti dobre priprave na skok so po njegovih besedah očitno zalegla. Enega od udeležencev je lani namreč obšla slabost in so ga morali oživljati. Medtem ko so lani zabeležili rekordno število udeležencev, je bilo tokrat rekordno število obiskovalcev (6000 do 7000). V dnevu brez oblačka so sicer namerili približno 12 stopinj Celzija, voda pa je imela malo pod 14 stopinj Celzija.


Kot so na facebooku zapisali organizatorji, se je zgodba, ki se je začela z noro idejo posameznika, prelevila v dogodek, ki ga pozna vsa Slovenija. Tako so lani dosegli rekord, saj je v morje v okviru prireditve skočilo kar 686 posameznikov iz vse Slovenije in tudi tujine.

Zdravniki so pred letošnjo prireditvijo še posebej opozarjali, da skok v morje v teh razmerah povzroči veliko, predvsem kardiovaskularno obremenitev za telo, zato se je treba nanj pripraviti. Kot je za STA povedal predstojnik urgentnega centra v Splošni bolnišnici Izola Peter Golob, takšno početje torej ni priporočljivo za vsakogar, predvsem pa ne za tistega, ki bi se za to odločil zadnji trenutek. ​Skok v morje pozimi je odsvetoval vsem z boleznimi srca in ožilja ter tistim, ki niso v dobri kondiciji. Nenaden stik s hladno tekočino lahko med drugim bistveno spremeni frekvenco bitja srca. Veliko varnejše je, če se na stik z morjem pripravimo in vanj stopimo postopno.

 

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije