OČITKI O NEPOTIZMU

Oglasil se nam je ljubljanski podžupan, potem ko se je o njegovi sestri izvedelo tole

Je Boštjan Koritnik priskrbel službo svoji sestri Jasni? Tako se je odzval na očitke.
Fotografija: Boštjan Koritnik. FOTO: Blaž Samec, Delo
Odpri galerijo
Boštjan Koritnik. FOTO: Blaž Samec, Delo

Nedavno smo pisali, da se je v protokolu na ljubljanski občini (MOL) zaposlila sestra ljubljanskega podžupana Boštjana Koritnika. Na to delovno mesto je prišla iz protokola kabineta predsednika vlade, a postopoma, v dveh korakih. Najprej se je konec avgusta prijavila na razpis za prosto delovno mesto administratorja v Službi za organiziranje dela mestnega sveta v mestni upravi MOL za določen čas, nato je bila v začetku oktobra z delovnega mesta administratorja »začasno premeščena v odsek za mednarodne odnose in protokol«.

Ker smo imeli sprva le neuradne, a zanesljive informacije, da naj bi na MOL prišla sestra ljubljanskega podžupana in bivšega ministra za javno upravo, smo se z vprašanji neposredno obrnili na Koritnika.

image_alt
Boštjan Koritnik 'zrihtal' službo sestri?

Informacije nam je potrdil, v daljšem odzivu, ki ga objavljamo v celoti, je odgovoril tudi na očitke, da je sestri pomagal dobiti zaposlitev:

»Da, na MOL se je pred kratkim zaposlila moja sestra. S podobnimi očitki sem bil soočen sicer že kot minister. Od istega tipa ljudi. A potem mediji niso objavili odgovora, ker jim ni bil všeč. In sicer je moja sestra delala neprekinjeno v Protokolu Vlade Republike Slovenije od 7. septembra 2017, funkcijo ministra pa sem nastopil 13. marca 2020, v prav nobeni politični stranki pa pred ministrovanjem tudi nisem bil. Obstajala je že takrat še vrsta drugih javno dostopnih podatkov, ki so potrjevali nesmiselnost takih insinuacij. Ves čas dela v protokolu je bila v 19. plačnem razredu, od 1. aprila 2022 pa je bila na podlagi rednega napredovanja premeščena v 20. plačilni razred. Kakšen brat pa bi bil, da bi ji kot minister »zrihtal« zgolj plačilo okrog minimalne plače?

Zaradi moje funkcije je imela že takrat in ima tudi sedaj zgolj neprijetnosti, nikakor ne ugodnosti.

Pomenljivo pa je morda tudi, da v času mandata ministra v nobenem trenutku v kabinetu nisem imel polno zaposlenih sedmih sodelavcev na zaupanje, kolikor je bilo dopustno in je marsikdo imel/ima, in bi torej lahko povsem zakonito zaposlil kogar koli, tudi njo, brez razpisa in brez zahtev po izobrazbi, v bistveno višjem plačilnem razredu od njenega 19. oziroma 20. plačilnega razreda.

Torej ne le, da že takrat nisem vplival na njeno zaposlitev v Protokolu RS za bistveno pod minimalno plačo, tudi možnosti zaposlitve za višjo plačo nisem izkoristil. Zakaj to navajam? Ker so očitki enaki, oba človeka sva enaka, področje dela je enako, le nekaj let več izkušenj ima z delom v protokolu, kjer dela sedaj na MOL.

Torej, ne le, da na njeno zaposlitev na MOL nisem vplival -  kdor pozna delovanje MOL, ki je organizirana bolje kot marsikatero zasebno podjetje -, ve, da se zaposlujejo kadri po znanju in potencialu prispevka k učinkoviti mestni upravi, ne po sorodstvenih vezeh, temveč je nisem zaposlil niti ko sem bil minister, pa bi jo lahko. In tudi rade volje bi jo, ker je izjemno sposobna, vestna in delavna - navsezadnje lahko to preverite tudi pri osebi, ki jo je leta 2017 prva zaposlila, gospa Ksenija Benedetti, ali pri njenem prejšnjem nadrejenem, gospodu Aleksandru Strelu -, a se mi je zdelo zaposliti družinskega člana nehigienično, predvsem pa nevredno medijskega pogroma in težav zanjo osebno.

Sam sem zlobe in nevoščljivosti vajen. Na MOL pa res nisem dal veta na njeno zaposlitev, če bi ga sploh lahko, ker ne zaposlujem jaz. Tisti, ki je odgovoren za rezultate, torej njen neposredno nadrejeni, že ve, zakaj si jo je želel imeti v ekipi. Sem pa že zaradi tega, ker sem prebivalec te občine, vesel, da je kot zaposlovalec prepoznal njeno kakovost.«

Preberite še:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije