POKLON

Poklonili so se mu tudi z žigom in kovancem

Mineva sto let od smrti velikega Ignacija Borštnika. V njegovem rojstnem kraju ohranjajo spomin na rojaka.
Fotografija: Na akademiji je sodeloval tudi Šenturški oktet s Šenturške Gore. FOTOGRAFIJI: Janez Kuhar
Odpri galerijo
Na akademiji je sodeloval tudi Šenturški oktet s Šenturške Gore. FOTOGRAFIJI: Janez Kuhar

CERKLJE NA GORENJSKEM – V dvorani Kulturnega hrama Ignacija Borštnika v Cerkljah na Gorenjskem je bila ob 100. obletnici smrti Ignacija Borštnika akademija v spomin na velikega umetnika in utemeljitelja sodobnega gledališča.
Nastopajoči so v zahvalo prejeli vrtnico in spominski kovanec. FOTO: Janez Kuhar
Nastopajoči so v zahvalo prejeli vrtnico in spominski kovanec. FOTO: Janez Kuhar

Na akademiji, ki jo je povezovala Ana Dovžan Jagodic, so sodelovali dramska in filmska igralka, pesnica in esejistka, od leta 1985 stalna članica SNG Drama Ljubljana ter dobitnica Borštnikovega prstana leta 2017 Saša Pavček, Jože Jerič in Tina Primožič, violinistka Klara Gantar, skladatelj in pianist Gašper Jereb, Darko Torkar, Šenturški oktet in učenci Osnovne šole Davorina Jenka Cerklje.

Prisotne je nagovoril cerkljanski župan Franc Čebulj, slavnostna govornica pa je bila predsednica Kluba Liberius prof. Daniela Močnik, ki je predstavila Borštnikovo življenjsko in umetniško pot. Akademijo, ki so se je udeležili tudi Borštnikovi sorodniki Daniel Novak, žena Karolina in njun sin Tomaž, je pripravil dramaturg in scenarist dr. Rok Andresa, likovna oprema pa je bila delo Irene Gayatri Horvat. Vsi sodelujoči so prejeli poleg vrtnic v barvah slovenske zastave tudi spominski kovanec, ki ga je oblikoval Blaž Močnik, izdala pa Kulturno društvo Ignacija Borštnika in rojstna hiša Ignacija Borštnika.


Na Pošti Cerklje pa boste lahko odtisnili spominski žig ob 100. obletnici smrti rojaka, prvega poklicnega slovenskega igralca, dramaturga, režiserja, pisatelja in pesnika, ki bo na voljo štirinajst dni. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije