DRUŠTVO UPOKOJENCEV LJUTOMER

Pridne in spretne roke nikoli ne mirujejo (FOTO)

Sekcija za ohranjanje kulturne dediščine razstavlja ročna dela. Članice pletejo, vezejo, kvačkajo, izdelujejo nakit in cekarje.
Fotografija: Na ogled so postavile čudovite izdelke. FOTOGRAFIJE: Oste Bakal
Odpri galerijo
Na ogled so postavile čudovite izdelke. FOTOGRAFIJE: Oste Bakal

Članice Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine, ki delujejo v okviru Društva upokojencev Ljutomer, so v prostorih društva na Ormoški cesti odprle razstavo na temo novoletnih motivov. Razstavljajo izključno svoje izdelke, v katere so vložile veliko znanja, potrpežljivosti in truda. Na odprtje so prišli tudi otroci iz Vrtca Ljutomer, s katerim upokojenci že vrsto let zelo uspešno sodelujejo. Prisotne je nagovorila direktorica Knjižnice Ljutomer Vesna Laisani, vodja sekcije in mojstrica ročnih del Danica Makoter pa se je članicam in otrokom zahvalila in nanizala več lepih misli.

Obiskali so jih tudi najmlajši.
Obiskali so jih tudi najmlajši.

Sekcija, v kateri povprečno deluje 15 članic, starih od 60 do 80 let, letos praznuje 13 let uspešnega delovanja, v tem obdobju so množice obiskovalcev na več razstavah z občudovanjem opazovale prave umetnine pridnih rok. Njihova osnovna dejavnost je ohranjanje in negovanje kulturne dediščine na področju ročnih del in kulinarike. »Obvladujemo različne zvrsti ročnega dela: pletenje, vezenje, kvačkanje, vezenje s križci, delamo razne rišeljeje, priložnostne okraske, cvetlice iz barvnih nogavic in krep papirja, izdelujemo šale, rute, copate, nogavice, rokavice, nakit, iz ličja pletemo cekarje,« pravi Makoterjeva.

Otroci so si z veseljem ogledali, kaj izdelujejo njihove babice.
Otroci so si z veseljem ogledali, kaj izdelujejo njihove babice.

Izdelke so predstavile na okoli 40 samostojnih razstavah v lokalnem okolju pa tudi v Murski Soboti, Mariboru, Radencih, Velenju, v Ljubljani na Gospodarskem razstavišču in BTC. Svoja ročna dela, kulinariko in zelišča so predstavile celo v TV-oddaji Dobro jutro, v OŠ Cezanjevci in v Babincih so organizirale delavnice o zeliščih. Za svoje delo so bile pred leti nagrajene s priznanjem Zveze društev upokojencev Slovenije in skromno denarno nagrado. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije