STAVKA UPRAVNIH ENOT

Sindikalist Verk ministru Mescu: »V isti sapi daš malo korenčka, potem pa že groziš z gorjačo«

Napoved interventnega zakona glede upravnih enot zmotila izrekanje o stavkovnem sporazumu.
Fotografija: Frančišek Verk. FOTO: Ljubo Vukelič/delo 
Odpri galerijo
Frančišek Verk. FOTO: Ljubo Vukelič/delo 

Napoved interventnega zakona glede upravnih enot je v torek dodatno zmotilo izrekanje o stavkovnem sporazumu, je za STA dejal predsednik Sindikata državnih organov Slovenije Frančišek Verk. »V isti sapi, ko naj bi se sporazumeli, daš malo korenčka, potem pa že groziš z gorjačo,« je orisal delovanje vlade in dodal, da to ni v redu.

image_alt
Vam na vaši upravni enoti ne izdajo dokumenta? Pojdite na drugo, svetujejo

Podpredsednik vlade in minister za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Luka Mesec je namreč po torkovem sestanku koalicijskih partnerjev med aktualnimi temami izpostavil reševanje problema stavk in čakalnih vrst na upravnih enotah. »Pričakujte interventni zakon glede tega,« je napovedal. Slednji bo po ministrovih navedbah šel v smeri reševanja vrst in nerazrešenih primerov na upravnih enotah.

Naknadno so z ministrstva za delo sporočili, da je Mesec v izjavi medijem v torek sporočil le, da so se na koaliciji pogovarjali o stavkah na upravnih enotah. »Minister nikoli ni izjavil, da se je koalicija pogovarjala ali o ukrepih ali o interventnem zakonu, ki bi omejevali stavko,« so poudarili. Dodali so, da interventni zakon, ki ga pripravlja ministrstvo za javno upravo, obravnava drugo tematiko in nikakor ne vsebuje ukrepov za omejevanje pravice do stavke.

Verk meni, da je napoved zmotila izrekanje o stavkovnem sporazumu, ki ga je sicer v torek sprejelo 18 upravnih enot, osem pa jih je bilo proti, še vedno pa pričakuje odziv 20 upravnih enot. »Niti polovica se še ni izrekla, ali bi stavkovni sporazum podpisali ali ne,« je dodal. Upravnim enotam je sicer v torek pojasnil, da lahko za podpis pooblastijo tudi njega, a ker je sporazum doslej sprejela le približno tretjina, je »iluzorno govoriti, da grem karkoli podpisat«.

Sporazum kot »po domače rečeno nateg«

Z napovedjo zakona je tako vlada po Verkovih besedah otežila delo in upravne enote dodatno demotivirala, da karkoli podpišejo, saj nekatere menijo, da je sporazum »po domače rečeno nateg«. Vseeno pa pričakuje, da bo danes dobil odgovor vseh upravnih enot o stavkovnem sporazumu.

 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije