SLAB ZGLED?

Šokantni podatki: ne boste verjeli, kako malo zaposlenih na NIJZ se je cepilo

Epidemiologi in zdravstveni delavci naj bi bili zgled sodržavljanom.
Fotografija: Milan Krek. FOTO: Blaž Samec
Odpri galerijo
Milan Krek. FOTO: Blaž Samec

Cepljenje je enostaven, varen in najučinkovitejši ukrep za zaščito pred covidom 19, vseskozi opozarjajo epidemiologi na NIJZ. Tudi minister Janez Poklukar je na današnji novinarski konferenci dejal, da bodo cepljenim odprta vsa vrata: lahko bomo šli v gledališče, lahko bomo obiskali svojce v domovih za starejše, lahko bomo delali iz pisarn, ko bo jeseni prišel četrti val. Cepljenje namreč ne ščiti le cepljenih posameznikov, temveč z zmanjševanjem širjenja bolezni tudi druge. 

Zaposleni na NIJZ so bili med prvimi, ki so po začetku cepljenja konec decembra lani dobili cepivo. Tako kot zdravstveni delavci bi morali biti tudi zaposleni na NIJZ zgled vsem ostalim in se cepiti v čim večjem številu. A po poročanju portala Necenzurirano se to ni zgodilo.

image_alt
Poziv dopustnikom: Vrnite se do 15. avgusta (VIDEO)


V ambulantah za cepljenje in potovalno medicino NIJZ se je do sredine julija cepilo 246 od skupno 598 zaposlenih. Ob tem na NIJZ poudarjajo, da so se nekateri zaposleni cepili tudi v cepilnih centrih. A teh po podatkih portala ni bilo veliko.

Naknadno se je na twitterju oglasil epidemiolog Mario Fafangel, ki zagotavlja, da je precepljenost med zaposlenimi na Centru za nalezljive bolezni (epidemiologija) 100-odstotna. K cepljenju pa je pozval tudi druge.

 

»Četrti val je tukaj, številke so višje, kot pred letom dni in višje kot pred tremi tedni. Odprto družbo si lahko predstavljamo ob 75-odstotni precepljenosti starejših od 12 let,« je dopoldne še dejal minister Poklukar. O tem, da bi cepljenje morda lahko postalo obvezno, je dejal, da verjame v solidarnost, s tem pa morda namignil, da se to ne bo zgodilo.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije