V ČASU KORONAVIRUSA

Sprejeli visoki obisk, a podoba delegacije je nenavadna (FOTO)

Slovenski minister za zunanje zadeve in ameriška veleposlanica v Sloveniji sta visokega gosta iz ZDA pričakala brez obrazne maske.
Fotografija: Sprejem Pompea na ljubljanskem letališču. Pričakal ga je Anže Logar. FOTO: MZZ, Twitter
Odpri galerijo
Sprejem Pompea na ljubljanskem letališču. Pričakal ga je Anže Logar. FOTO: MZZ, Twitter

Ameriški državni sekretar Mike Pompeo je prispel na obisk v Slovenijo. Če se je on s svojo delegacijo po prihodu z letala po slovenskih tleh sprehodil z nameščeno obrazno masko, je slovenska delegacija na čelu z zunanjim ministrom Anžetom Logarjem ni imela. Prav tako ne ameriška veleposlanica v Sloveniji Lynda C. Blanchard.

No, sodeč po fotografijah, jo je odstranil tudi Pompeo ob prvem srečanju z gostitelji. Meter in pol razdalje med Logarjem in Pompejem? Presodite sami.

Za prikaz vsebine in boljšo uporabniško izkušnjo prosimo, da omogočite piškotke družabnih omrežij.

Za prikaz vsebine in boljšo uporabniško izkušnjo prosimo, da omogočite piškotke družabnih omrežij.


V ospredju njegovega obiska bo podpis skupne izjave o varnosti v omrežjih 5G. Sicer pa je obisk namenjen krepitvi dvostranskih odnosov na vseh področjih, od političnih do gospodarskih in kulturnih.


Pompeo se bo na Bledu sestal s slovenskim premierjem Janezom Janšo, tudi na štiri oči. S slovenskim kolegom Anžetom Logarjem bo nato podpisal omenjeno izjavo o varnosti pri vzpostavljanju telekomunikacijskih omrežij nove generacije, nato pa ga bo sprejel še slovenski predsednik Borut Pahor.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije

Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?


Potrjujem vse Sprejmem nujne Več informacij