Tako kažejo ankete pred nedeljskim odločanjem
Referendumska kampanja o zakonu o vladi, RTVS in dolgotrajni oskrbi se izteka, organizatorji imajo za nagovarjanje volivcev čas še do petka do polnoči, ko bo nastopil volilni molk. Volivci bodo svojo voljo izrazili na glasovanju v nedeljo, za uspeh referendumov pa bi moralo vsakega od zakonov zavrniti skoraj 340.000 volivcev. Zakon je na referendumu namreč zavrnjen, če proti njemu glasuje večina volivcev, ki so veljavno glasovali, pod pogojem, da proti zakonu glasuje najmanj petina vseh volivcev.
Svoj glas lahko sicer v teh dneh oddajo tudi predčasno na 95 voliščih po državi, večinoma na sedežih upravnih enot. Možnost predčasnega glasovanja je v prvih dveh dneh, torej v torek in sredo, izkoristilo 2,55 odstotka volilnih upravičencev. Redno glasovanje pa bo v nedeljo med 7. in 19. uro potekalo po 2,999 voliščih po državi in 88 t. i. voliščih omnia.
Neopredeljena še dobra petina vprašanih
Anketa inštituta za raziskovanje trga in medijev Mediana za Delo kaže na 44-odstotno volilno udeležbo, čeprav je treba biti pri tem previden, saj vprašani pogosto v anketi podajo družbeno zaželen odgovor. Anketa kaže, da ima največ podpore med vprašanimi zakon o dolgotrajni oskrbi, z minimalno razliko sledi podpora zakonu o RTV Slovenija, najmanj podpore ima zakon o vladi.