Dom našel prek risbe
Kar 33 let je minilo od usodnega dne, ko so ga iztrgali iz objema doma, a Li Jingwei kljub temu ni pozabil svojih staršev in vasi, v kateri je odraščal do svojega četrtega leta. Nikoli ni pozabil, kako ga je sosed, ki mu je zaupal, z igračo zvabil v svoj avtomobil, potem pa ga odpeljal 2000 kilometrov proč v provinco Henan in ga prodal družini, ki ga je nato vzgajala kot svojega.
Nikoli ni pozabil domače vasi
Ni znano, ali je kdaj poskušal pobegniti, a spominja se, da so ga novi starši prepričevali, da njegova biološka družina ne more več skrbeti zanj in da mora pozabiti nanjo. Li se je resda privadil življenja daleč od domače vasi, se uspešno izšolal, se pozneje zaposlil, poročil in si ustvaril svojo družino, a nikoli ni pozabil svojih bioloških staršev in prvega doma.
Ugrabil ga je sosed in ga prodal v sosednji provinci.
Ko je dopolnil 37 let, pa je spoznal, da sta mama in oče morda že stara in da se mu priložnost, da ju vsaj še enkrat sreča, z vsakim dnem bolj izmika. Ni vedel imena kraja ali vsaj province, v kateri se je rodil, a podoba domače vasi in hiše je bila tako živa, da ju je preprosto sklenil narisati. Še samega sebe je presenetil, ko je ugotovil, koliko podrobnosti se je spomnil in jih zlil na papir: zelo dobro si je zapomnil arhitekturo hiš, poti, velike lesene sode na dvoriščih, v katerih so kuhali riž, naravo v okolici ...
Svojo skico je objavil na družabnem omrežju in povprašal, ali kdo morda pozna to vas, policiji pa je dal vzorec krvi za DNK-analizo, s pomočjo katere so že številni ugrabljeni kitajski otroci po dolgih letih našli svojo biološko družino.