Mnogi besni zaradi tega, kar je Trumpov človek naredil pri Putinu! Kaj pomeni njegova gesta, ni jasno (VIDEO)

Družbena omrežja so preplavila posnetki s srečanja posebnega ameriškega odposlanca Steva Witkoffa na že tretjem obisku v Rusiji in ruskega predsednika Vladimirja Putina. Tako odmeva posnetek, na katerem je Witkoff položil roko na srce, ko je zagledal Putina.
Kaj pomeni gesta, ni bilo jasno – nekateri uporabniki družbenih omrežij so jo pred začetkom pogovora razumeli kot znak spoštovanja, drugi, predvsem kritiki Trumpove administracije, pa so jo ostro obsodili.

»Witkoff položi roko na srce, da izrazi svojo lojalnost vojnemu zločincu Putinu, nato pa se potuhnjeno poda za njim - odvratno,« je zapisala novinarka Julia Davis, ki stoji za projektom Russian Media Monitor.
Srečanje je, kot so sporočili iz Kremlja, trajalo več kot štiri ure, sodeč po nasmeških na obrazih Witkoffa in Putina pa je minilo v prijateljskem tonu.
Posebni odposlanec ameriškega predsednika Donalda Trumpa za Ukrajino Keith Kellogg je v danes objavljenem pogovoru za britanski časnik Times predlagal vzpostavitev območij nadzora v Ukrajini po vzoru povojnega Berlina, ki je bil razdeljen na rusko, francosko, britansko in ameriško območje. Predlagal je tudi vzpostavitev demilitariziranega pasu med ruskimi in zavezniškimi silami. Kasneje je sporočil, da je britanski časnik napačno predstavil njegovo idejo.
»Witkoff se nasmehne in se rokuje z vojnim zločincem Putinom. Če ubijete eno osebo, vas bo Cia lovila po vsem svetu, da bi vas našla. Če ubijete milijon ljudi, vas bo posebni predstavnik ZDA lovil, da bi vam stisnil roko. Res je žalostno videti, da ZDA postajajo oboževalci Rusije,« je zapisal ekonomist Roman Sheremeta.
Fotografije so zgrozile tudi nekatere Američane.
Steve Witkoff je Trumpov dolgoletni zaveznik, s katerim sta v preteklosti sodelovala že na področju nepremičnin. Marca je Putina po njunem drugem srečanju hvalil kot velikega voditelja in menil, da ni slab človek.
»Ne, gospod Witkoff, Putin ni dober človek. Je zloben človek, ki ubija in ugrablja otroke, ubija svoje politične nasprotnike in je sprožil nepotrebno vojno, v kateri je bilo ubitih na desettisoče ljudi. Z njim se lahko pogajaš, ne da bi postal njegov prijatelj,« pa je opozoril Michael McFaul, politolog, ki poučuje na univerzi Stanford.