KAJ NAS ČAKA?

Najhujši Putinov scenarij? »Napovedali so vojaško vajo in spomnite se, kaj se je zgodilo zadnjič. Če bodo prečkali ...«

Nemški vojaški zgodovinar o tem, kakšni so načrti ruskega predsednika in da ne bo čakal, da se Nato okrepi.
Fotografija: Vladimir Putin. FOTO: Sergei Ilyin Via Reuters
Odpri galerijo
Vladimir Putin. FOTO: Sergei Ilyin Via Reuters

Sönke Neitzel, eden najbolj znanih nemških vojaških zgodovinarjev, je nedavno poskrbel za razburjenje z izjavo, da bi lahko bilo prihajajoče poletje zadnje poletje miru v Evropi. Da bo morda zelo kmalu ruski predsednik Vladimir Putin ves Zahod postavil na veliko preizkušnjo.

Sönke Neitzel. FOTO: Zaslonski Posnetek Omrežje X
Sönke Neitzel. FOTO: Zaslonski Posnetek Omrežje X

»Nihče zares ne ve, kaj Putin hoče ali počne«

Neitzel je v intervjuju za DW najprej povedal, da je govoril o najslabšem možnem scenariju: »Nihče ne more napovedati prihodnosti. Meglena je. Nihče zares ne ve, kaj Putin hoče ali počne.« Kot pravi, je ameriški predsednik Donald Trump destruktiven do Nata, hkrati pa dela na »negativnem mirovnem sporazumu v Ukrajini«.

image_alt
Putin plačuje vojno s strašnimi izgubami! Poglejte, koliko življenj je vzela krvava invazija

Za prikaz vsebine in boljšo uporabniško izkušnjo prosimo, da omogočite piškotke družabnih omrežij.

»To sprosti Putinove sile za druge stvari. Za jesen pa je v Belorusiji napovedana velika vojaška vaja 'Zahod',« pravi in ​​spomni, da je bila »vojaška vaja« leta 2021 pravzaprav napotitev vojske za napad na Ukrajino.

Putin ne bo čakal, da se Nato okrepi

Njegov sklep je, da bi moral Nato pospešiti krepitev obrambe. Kajti Putin, kot pravi, ne bo čakal, da se Nato okrepi, preden morebiti udari po članici zahodnega vojaškega zavezništva. Meni, da so ocene, da je Putin nor, popolnoma nekoristne. »Mislim, da ima svojo računico. To nam otežuje stvari, ker, če hočete, sledimo drugačnim pogledom. Mednarodno pravo, meje se ne smejo kršiti in tako naprej. Medtem ko ima Putin drugačen pogled na te stvari

image_alt
Satelitski posnetki razkrili Putinov najbolj varovani projekt, Nato bi moralo resno skrbeti

Če Rusi prečkajo most v Estonijo  ...

»To je velik izziv za Zahod in Evropejce, saj smo se pri naši varnosti močno zanašali na ZDA. Zdaj pa smo priča spremembi, novi postavitvi zahodne obrambne arhitekture. To zahteva nekaj časa, saj je to sistem, ki traja 75 let,« pravi Neitzel. Izid je, pravi, negotov. Težko je zdaj reči, ali na primer ameriški predsednik Trump stoji za 5. členom pogodbe Nato. Ta člen določa, da bo celotno Severnoatlantsko zavezništvo odgovorilo na napad na katero koli svojo članico.

image_alt
Baltske države se pripravljajo: gradijo 1000 bunkerjev in stotine kilometrov rovov

»In morda bo to jesen ali kasneje prišlo do situacije, ko bodo ruske brigade prečkale most v Narvi v Estoniji in povedale, da je to zdaj rusko ozemlje. Kakšna bo potem naša reakcija?« se je zaskrbljeno vprašal Neitzel.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije

Spletna mesta Dela d.o.o. uporabljajo piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve in funkcionalnosti, ki jih brez piškotkov ne bi mogli nuditi. Ali soglašate z namestitvijo piškotkov na omenjenih straneh?


Potrjujem vse Sprejmem nujne Več informacij