Ne boste verjeli, kdo je prvi izdelal zobno ščetko
Britanski pisatelj Adam Kay je izdal knjigo, v kateri je raziskal zgodovino mnogih predmetov, brez katerih si dandanes življenja ne predstavljamo več. A preden so jih ljudje začeli uporabljati, je moral nekdo dobiti zamisel, zakaj bi bilo to reč dobro imeti, ter jo nato še izdelati ali vsaj poiskati nekoga, ki bi jo izdelal.
Po opravljeni veliki potrebi so se očistili z gobami
Toaletni papir je na prodajne police trgovin v večini razvitega sveta prišel v 19. stoletju, na Kitajskem nekaj stoletij prej, pred tem so se ljudje morali znajti, kot so vedeli in znali. Stari Rimljani so se denimo po opravljeni veliki potrebi očistili z gobami, podobnimi tistim, ki jih uporabljamo za brisanje table ali pomivanje posode.
Na Kitajskem so toaletni papir začeli uporabljati veliko pred Evropejci.
Nameščene so bile na dolgi palici in ljudje, ki so takrat stranišča uporabljali družno, da so lahko klepetali in delili zamisli, so si jo podajali. Ne, med uporabami je niso oprali. Drugi narodi so namesto gob uporabljali, kar so pač imeli na voljo in kar se jim je zdelo dovolj mehko in prijetno, od listja in trave do živalskih kožuhov.
Kje je dobil ščetine, ni znano
Zobno ščetko, kot jo poznamo danes, je medtem prvi izdelal britanski zapornik William Addis. Leta 1770 so ga poslali za rešetke zaradi organiziranja upora, čez nekaj časa pa je imel dovolj neprijetnega zadaha ter občutka na zobeh. Po večerji je s seboj v celico pretihotapil kost, na en konec je pritrdil prašičje ščetine in si s tem očistil zobe. Kje je dobil ščetine, ni znano, ko je Addis odslužil kazen, pa je ustanovil tovarno zobnih ščetk, poimenoval jo je Wisdom, ščetke pa v njej izdelujejo še danes, a ne iz prašičjih ščetin.