MOTI JO TUDI VOŽNJA NA DELO

Po enem mesecu zaradi službe na robu živčnega zloma

Mlada Američanka je povsem obupana, ker ji ne ostane nič časa za zasebno življenje. Povsem nesmiselno se ji zdi, da poleg osmih ur v službi zapravi še tri za pot na delo.
Fotografija: Ko je delala od doma, je imela veliko več časa zase. Fotografija je simbolična. Foto: GULIVER/Getty Images
Odpri galerijo
Ko je delala od doma, je imela veliko več časa zase. Fotografija je simbolična. Foto: GULIVER/Getty Images

Po pandemiji, ko je bilo treba počasi zapustiti udobje domače pisarne, so se mnogi težko privadili na vnovično delo v skupnih prostorih, najtežje tisti, ki se morajo do delovnega mesta voziti uro ali več. Težko pa je tudi mladim, ki so na karierno pot stopili ravno v času covida-19 in se zdaj prvič soočajo z jutranjimi in popoldanskimi prometnimi konicami, pomanjkanjem prostega časa, visokimi stroški prehrane med delom in podobnim.

Zoomerji so prepričani, da se jim godi krivica. FOTO: Ridofranz/Getty Images
Zoomerji so prepričani, da se jim godi krivica. FOTO: Ridofranz/Getty Images

Kakovost njenega življenja se je močno poslabšala

Ameriška diplomantka Brielle živi v zvezni državi New Jersey, službo pa je dobila v sosednjem New Yorku. Tja se vozi uro in pol, ko oddela osem ur, jo čaka še ura in pol vožnje domov. Vse to je bilo za mladenko že po enem mesecu preveč in v solzah je priznala, da se je kakovost njenega življenja zaradi »preživetega in povsem neučinkovitega načina dela, ki ga vsiljujejo korporacije«, močno poslabšala.

»Rada imam svojo službo, res jo imam, a ko se zvečer vrnem domov, nimam več energije za nič. Pojem večerjo, skočim pod tuš in se zavalim v posteljo, to je to. Pozabite na srečanja s prijatelji, zmenke, obisk telovadnice … Ko sem delala od doma, sem ob petih popoldne izklopila računalnik in od tistega trenutka sem imela čas za hobije, prijatelje, za življenje. Zdaj ob petih izklopim računalnik in traja še skoraj dve uri, da pridem domov, šele takrat se moje življenje lahko začne, a nimam niti energije za to,« je med drugim s spletnimi uporabniki delila objokana Brielle, ki je še pojasnila, da si ne more privoščiti, da bi se preselila v New York in si tako skrajšala pot v službo.

V službo v New York se vozi iz sosednjega New Jerseyja. FOTO: Karandaev/Getty Images
V službo v New York se vozi iz sosednjega New Jerseyja. FOTO: Karandaev/Getty Images

Veliko ljudi se je z njo strinjalo

Čeprav je njena objava predvsem med starejšimi naletela na negativne odzive, Brielle pa so označili za razvajeno zoomerko, kot radi rečejo pripadnikom generacije Z, se je našlo veliko več ljudi, ki so se z njo strinjali.

»Osemurni delovnik na sedežu podjetja je deloval, ko je eden od zakoncev ostajal doma in skrbel za hišo in otroke. Zdaj, ko brez dveh dohodkov ni mogoče preživeti, pa bi se morali tudi delodajalci prilagoditi in ljudem, zlasti takim, ki si ne morejo privoščiti varstva za otroke, omogočiti delo od doma,« je Briellino objavo denimo komentirala njena rojakinja in si prislužila na stotine všečkov.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije