V Grčiji izbruhnili protesti
Zaradi železniške nesreče v Grčiji, v kateri je po zadnjih podatkih umrlo 46 večinoma mladih ljudi, so v več grških mestih v sredo zvečer izbruhnili protesti. Postajni načelnik, ki so ga aretirali zaradi nesreče, je bil zaslišan in naj bi priznal odgovornost za nesrečo. Po navedbah policije 59-letniku očitajo umor in povzročitev hudih telesnih poškodb iz malomarnosti.
V Atenah se je pred sedežem družbe Hellenic Train, odgovorne za vzdrževanje grških železnic, v sredo zbralo kakih tisoč protestnikov, ki so med drugim metali kamenje na poslopje. Policija jih je razgnala s solzivcem. Protesti so potekali tudi na železniških postajah v Solunu in mestu Larisa, blizu katerega sta v noči na sredo čelno trčila tovorni in potniški vlak.
Obljube vlade
Grška vlada obljublja, da bodo z neodvisno preiskavo odkrili vzrok najhujše železniške nesreče v zgodovini države, odgovorni pa bodo morali pred sodišče. Grški premier Kiriakos Micotakis je krivdo za tragedijo pripisal človeški napaki. Potniški vlak na poti iz Aten v Solun, na katerem je bilo 342 potnikov in 10 železniških delavcev, ter tovorni vlak, ki je potoval v nasprotno smer, sta se znašla na istem tiru dvotirne proge in silovito trčila.
46 jih je umrlo v nesreči.
Člani železniškega sindikata menijo, da varnostni sistemi niso pravilno delovali, saj so na to že več let opozarjali. Železničarji so včeraj v znak protesta in žalovanja stavkali, ker država po njihovem mnenju zanemarja železnice.« Bolečina se je spremenila v jezo zaradi več deset mrtvih in ranjenih kolegov in sodržavljanov,« je sindikat delavcev navedel v napovedi stavke. Minister za promet Kostas Karamanlis je v sredo odstopil in dejal, da prevzema odgovornost za dolgotrajne napake oblasti pri urejanju železniškega sistema, ki po njegovih besedah ni primeren za 21. stoletje.