Zaradi tega razloga je na križarki dobro imeti sobo v sredini
Križarjenja postajajo vedno bolj priljubljena, a tisti, ki o takšnem načinu dopustovanja razmišljate prvič, morate biti pozorni na mnogo pasti, ki vas lahko stanejo denar, čas in živce. Če niste vešči popotovanja po razburkanih morjih, se boste na daljših križarjenjih zagotovo spoznali z morsko boleznijo, izjemno nadležno slabostjo, ki lahko povsem uniči celotno izkušnjo.
Da bi guganje ladje čim manj čutili, poznavalci svetujejo ustrezno izbiro sobe. Ta naj ne bo v sprednjem delu plovila, kjer je zibanje najbolj izrazito, nekoliko bolje je v zadnjem, najboljše pa v sredini. Za vsak primer ne pozabite na zdravilo proti slabosti.
Križarke se med potovanjem ustavijo v pristaniščih različnih krajev, ki si jih želimo ogledati, a pazimo, da si urnika ne natrpamo s preveč ogledi. Da bi si vmes tudi odpočili, izberemo denimo tri na teden, ko se odpravimo z ladje, pa se vsakič dobro pozanimajmo o prometni situaciji v kraju, ki ga bomo obiskali, voznih redih javnega prevoza, če ga bomo uporabili, in podobno. Ne dogaja se redko, da potniki zamudijo prihod nazaj na križarko, pogosto je to ravno zato, ker obtičijo v prometnih konicah, ter ostanejo sami, brez prtljage in denarja v tuji deželi.