ZADREGA
Ingver in peteršilj proti slabemu zadahu
Z njim se občasno sreča vsak, zato je dobro poznati načine, kako ga hitro in učinkovito premagati.
Odpri galerijo
Slab zadah ali halitoza se občasno pojavi pri vsakomur in je lahko posledica uživanja določenih živil, slabe ustne higiene in bolezni zob ali prebavil. Če je zadeva trdovratna, ja zato treba poiskati njen vzrok in ga odpraviti.
A ker v večini primerov vendarle gre za občasno zadrego, jo je po besedah tiskovne predstavnice ameriškega stomatološkega združenja, Ade S. Cooper, mogoče premagati z nekaj preprostimi zvijačami.
»Z uživanjem ingverja lahko v trenutku izboljšate slab zadah. Verjamem, da bodo naši rezultati marsikomu v pomoč, prav tako pa jih bodo s pridom uporabila podjetja, ki proizvajajo izdelke, namenjene zdravju in higieni ustne votline,« je povedal Thomas Hofmann, vodja študije.
A ker v večini primerov vendarle gre za občasno zadrego, jo je po besedah tiskovne predstavnice ameriškega stomatološkega združenja, Ade S. Cooper, mogoče premagati z nekaj preprostimi zvijačami.
Hidratacija za sveži zadah
Na prvem mestu navaja primerno hidratacijo, kajti preskop vnos tekočine v organizem povzroči premalo sline v ustih, s tem pa se težava še okrepi. Enako kot pri pretiravanju z alkoholom, s kavo in z drugimi pijačami, ki izzovejo dehidracijo.Učinkovit ingver
Eden od načinov, ki pomaga pri slabem zadahu, je uživanje ingverja v obliki čaja ali z grizljanjem koščka njegove korenine. Kot so dokazali nemški znanstveniki s tehnične univerze München, v njem prisoten gingerol v slini uspešno nevtralizira žveplove spojine, ki so največkrat krive za zadrego, njegov učinek pa je zaznaven že po nekaj sekundah.»Z uživanjem ingverja lahko v trenutku izboljšate slab zadah. Verjamem, da bodo naši rezultati marsikomu v pomoč, prav tako pa jih bodo s pridom uporabila podjetja, ki proizvajajo izdelke, namenjene zdravju in higieni ustne votline,« je povedal Thomas Hofmann, vodja študije.