Predstavitvena informacija

Molekula prihodnosti varuje pred srčno-žilnimi boleznimi

Znano je, da je treba dobro skrbeti za svoje zdravje, saj je to najbolj dragocena stvar, ki jo imamo. V nasprotnem primeru se pojavijo bolezni in kakovost življenja se občutno poslabša. 
Fotografija: Molekulo resveratrol bomo po priporočilih strokovnjakov kmalu jemali tako pogosto kot vitamin C, že sedaj pa po uporabi prehiteva koencim Q10. FOTO: Getty Images
Odpri galerijo
Molekulo resveratrol bomo po priporočilih strokovnjakov kmalu jemali tako pogosto kot vitamin C, že sedaj pa po uporabi prehiteva koencim Q10. FOTO: Getty Images


Med tako imenovane tihe ubijalce poleg holesterola spada tudi oksidativni stres, ki najprej prizadene kožo. Postopoma vedno bolj škoduje celicam, zato je lahko tudi vzrok tudi hujšim boleznim.

Zakaj je oksidativni stres tako nevaren?
Pojav oksidativnega stresa je povezan s prostimi radikali. Ti nastanejo zaradi nezdravega načina življenja, izpostavljenosti onesnaženemu ozračju in škodljivim snovem, pretirane športne aktivnosti, stresa, kar poškoduje in degenerira celice. Ko so destabilizirane, se želijo vezati na zdrave, in tako je ustvarjen začaran krog, v katerem škodujejo druga drugi in začnejo propadati. Naša koža se nato začne pospešeno starati, imunski sistem peša, prav tako fizične sposobnosti, oslabljen je živčni sistem. V skrajnem primeru lahko zbolimo za rakom ali srčno-žilnimi boleznimi.

Saj ni res, pa je: vse o francoskem paradoksu
Da se zaščitimo pred oksidativnim stresom, moramo zaužiti veliko antioksidantov. Raziskave pa so strokovnjake pripeljale do zanimivega odkritja. Ugotovili so, da Francozi kljub svojim gurmanskim navadam, ki vsebujejo uživanje kalorične in mastne hrane, z oksidativnim stresom nimajo težav. Eden izmed njegovih povzročiteljev je tudi alkohol, oni pa ob obrokih redno uživajo vino. Odkritje so poimenovali francoski paradoks. V vinu je namreč molekula resveratrola, ki ščiti naše celice.

Francozi so zdravi, čeprav redno uživajo rdeče vino. Skrivnost je v grozdnih jagodah, ki vsebujejo resveratrol. FOTO: Getty Images/istockphoto
Francozi so zdravi, čeprav redno uživajo rdeče vino. Skrivnost je v grozdnih jagodah, ki vsebujejo resveratrol. FOTO: Getty Images/istockphoto

Spoznajte rešitev: tu je molekula prihodnosti
Največ resveratrola poleg grozdnih jagod vsebujejo še druga živila z rdečo lupino ter japonski dresnik. V njem je resveratrol v najčistejši obliki. Da pa bi iz prehrane dobili dovolj čistega resveratrola, bi morali zaužiti več kilogramov borovnic na dan ali popiti več litrov vina na dan, kar je nemogoče oziroma celo smrtno nevarno. Zato je japonski dresnik v kombinaciji s fitokompleksom glavna sestavina prehranskega dopolnila Resveratrol Forte. Ta vsebuje 200 mg čistega resveratrola, kar je tudi količina, ki jo dnevno priporočajo strokovnjaki.

Prehransko dopolnilo Resveratrol Forte FOTO: Sanofarm
Prehransko dopolnilo Resveratrol Forte FOTO: Sanofarm

Rastline resveratrol tvorijo, da jih ščiti pred napadom mikroorganizmov, zlasti plesni, in pred staranjem. Poleg rastlinskih pa ščiti tudi naše celice. Zato ni čudno, da njegovo redno jemanje priporočajo tako zdravniki kot farmacevti in kemiki. Po uporabi že prehiteva bolj znan koencim Q10, jemali pa naj bi ga tako pogosto kot vitamin C.




Predstavitvene informacije

Predstavitvene informacije