Krivdo za zoprne, izdajalske vetrove večinoma pripisujemo določeni hrani. Tisti, ki napenja, kar pomeni, da zaradi nje v črevesju nastaja več plinov, ki se izločajo z slišnimi ali neslišnimi zvoki in jih spremlja še kako zaznaven vonj. A vetrovi niso vedno posledica uživanja fižola, zelja ali drugih živil. Poglejte še druge vzroke zanje, ki nimajo nikakršne povezave z vašim kosilom ali večerjo.
Nekatera zdravila
Zlasti tista, ki imajo kot stranski učinek zmanjšano delovanje telesnih sluznic. Kar pomeni, da pod njihovim vplivom tudi usta postanejo suha, s tem pa se poveča količina zraka, ki skozi ustno votlino pride v želodec. Če vas ob uživanju zdravil, ki vam jih je predpisal zdravnik, mučijo vetrovi, se posvetujte z njim in ga prosite za taka z enakim vplivom na zdravje, vendar z manj izrazitimi stranskimi učinki.
Žvečilni gumi
Med žvečenjem žvečilnega v prebavila pride več zraka, kar lahko spodbudi spahovanje in vetrove. Tudi zaradi tega z njimi ni pametno pretiravati.
Pitje po slamici
Kadar pijete po slamici, v telo pride več zraka, ki se mora nekako izločiti, in posledice so jasne. Da bi se temu izognili, je bolje piti neposredno iz kozarca.
Kajenje
Vsakič ko vdihnete cigaretni dim, vdihnete tudi zrak in seveda druge pline, kar velja tako za običajne cigarete kot za elektronske. Torej še en negativen učinek kajenja, ki ne veča le tveganja za številne bolezni, temveč spodbuja tudi vetrove.
Pitje iz steklenice
Ali plastenke in pločevinke. V vseh primerih v telo pride več zraka, kot kadar pijete iz kozarca. Posledice? Vetrovi in spahovanje. Rešitev? Pijačo si natočite v kozarec.
Hvala, ker berete Slovenske novice.
Berite Slovenske novice že za 1,99€ mesečno.
NAROČITE
Predstavitvene informacije
Komentarji: