Poskrbimo za hidracijo in preprečimo glavobol
Jutra so pogosto naporna, če se zbudimo z glavobolom, toliko bolj. Jutranji glavobol je pogosto posledica neodgovornega ravnanja prejšnjo noč, če smo denimo popili preveč alkohola in med posameznimi mericami pozabili na zadosten vnos vode. Alkohol namreč organizem močno dehidrira, če pred spanjem ne poskrbimo za zadostno rehidracijo, pa se nam bo to maščevalo med drugim z glavobolom.
Ta bo postopoma izzvenel, če bomo dan začeli z velikimi količinami vode, še bolje pa z izotoničnimi napitki, ki poskrbijo za hitrejšo hidracijo. Ponje ni treba v trgovino, vse sestavine imamo najverjetneje že doma.
Domači izotonični napitek ustvarimo tako, da izberemo tekočino z elektroliti, to je lahko voda z visoko vsebnostjo mineralov, kokosova voda, posneto mleko ali sojino mleko. Količino elektrolitov še povečamo z dodatkom običajne kuhinjske ali himalajske soli. Izbrani tekočini nato dodamo aminokisline, veliko jih je denimo v pomarančnem soku. Recept za osnovni domači izotonični napitek se tako glasi: liter vode, gram soli, deciliter sveže stisnjenega pomarančnega soka in dve žlički medu. Vse sestavine dobro premešamo in napitek je gotov.
Če je le mogoče, spalnice, še posebno pa postelje, ne uporabljamo kot pisarno, vanjo ne vnašamo prenosnih računalnikov, tablic in drugih naprav.
Ne vnašajmo naprav
Jutranji glavobol bomo izkusili tudi, če se odvajamo od kave, pa smo jo prej uživali res veliko. Dobra novica je, da bo v tem primeru glavobol izginil, ko se bo organizem navadil na pomanjkanje kofeina. Zjutraj se lahko z bolečo glavo zbudimo tudi, če smo spali premalo ali pa spanec ni bil kakovosten, to poskušamo izboljšati z ustrezno temperaturo v spalnici, ki naj ne bo previsoka, sproščanjem pred spanjem, ustrezno zatemnitvijo prostora …
Če je le mogoče, spalnice, še posebno pa postelje, ne uporabljamo kot pisarno, vanjo ne vnašamo prenosnih računalnikov, tablic in drugih naprav. Spanec kratita tudi smrčanje in škrtanje z zobmi, tako tistemu, ki kaj od tega počne, kot tistemu, ki spi ob njem. Smrčači lahko težavo poskusijo odpraviti s posebnimi obliži, ki jih namestimo na nos in nosnici vlečejo narazen, kar izboljša pretok zraka. Če to ne deluje, pa se o alternativah posvetujemo z zdravnikom.
Škrtanje z zobmi, imenovano bruksizem, je prav tako nadležno in nevarno, če ne poiščemo pomoči, si lahko namreč sčasoma poškodujemo zobe. Pri zobozdravniku lahko naročimo posebno zaščito za zobe, ker pa je škrtanje običajno posledica stresa, najprej poskusimo odpraviti tega. Pred spanjem se umirimo z meditacijo, kopeljo, poslušanjem prijetne glasbe, na nočno poličko postavimo odprto stekleničko eteričnega olja sivke in podobno. Spanec bo boljši tudi, če se držimo urnika ter vsak večer v posteljo ležemo ob isti uri, prav tako zjutraj ob isti uri vstanemo.