POZOR

Trije jasni znaki bolestnega ljubosumja

Bolestno ljubosumje ni odraz ljubezni, temveč nizke samopodobe in težnje po popolnem nadzoru sočloveka.
Fotografija: Za bolestnega ljubosumneža je vsak stik z osebo izven vajinega odnosa grožnja. FOTO: Fizkes/Gettyimages
Odpri galerijo
Za bolestnega ljubosumneža je vsak stik z osebo izven vajinega odnosa grožnja. FOTO: Fizkes/Gettyimages

Ljubosumje v nobenem primeru ni znak ljubezni, temveč izraža nesamozavest ljubosumneža, njegovo nezaupanje v partnerja in nizko samopodobo.

Če je malce ljubosumja v zvezi še lahko sprejemljivo, je treba ob znakih, ki nakazujejo, da je partner bolestno ljubosumen, kar najhitreje zbežati iz odnosa. Kateri pa so znaki, ki opozarjajo na nezdravo ljubosumje ali celo posesivnost? Ob teh treh ni dvoma o tem.

Nenehna agresija in posesivnost

Če živite v stalnem strahu, kako se bo partner odzval na vaša dejanja, nedvomno ne živite v zdravi zvezi. In če je strah povezan s stiki, ki jih imate zunaj razmerja, ste žrtev bolestnega ljubosumneža, ki ga zaradi posesivnosti v bes spravi vsaka interakcija z ljudmi, s katerimi občasno ali vsakodnevno prihajate v stik.

Preprečevanje stikov z drugimi

Za bolestnega ljubosumneža je vsak stik z osebo izven vajinega odnosa grožnja. Zato vam preprečuje druženje s prijatelji, družino, sodelavci in se trudi, da vas bo kar najbolj izoliral od njih.

Pričakovanje, da bosta vedno skupaj in sama

Bolestni ljubosumnež od partnerja pričakuje, da bo vedno le z njim in v njegovi družbi, zato meni, da bi morala imeti enake hobije in ne bi smela časa preživljati ločeno.

Argumentov, da vsakdo potrebuje čas samo zase ter da je intimni odnos le en od številnih odnosov, v katere smo vpeti ljudje, ne sprejema, partnerja, ko ni z njim, tako ali drugače nadzoruje ter ga ob snidenju neskončno zaslišuje, skratka, življenje z njim nikakor ni prijetno.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije