Trije težki občutki, ki jih prinaša razhod
Ko propade odnos, je bolečina običajno velika. Večja ko je bila ljubezen, bolj boli, da je ni več – to pa vzbuja tudi negativne občutke, ki jih je dobro prepoznati, zato da jih lahko popravite, se zacelite in obrnete nov list v življenju.
Krivda
Težko je razumeti, da nihče ni kriv, ko gredo v odnosu stvari narobe, pa tudi če so se zgodile grde reči. O krivdi tu nima smisla razpravljati, ko kažete na partnerjeve napake z enim prstom, imate tri usmerjene vase, kar pomeni, da sta udeležena in odgovorna oba.
Odrasle osebe se o tem znajo pogovoriti, tudi če je boleče in ne najdejo popolnega skupnega jezika. Krivda nima pomena, ker nekomu daje navidezno moč, drugi se počuti osramočenega, to dvoje pa ni dobra popotnica za prihodnost.
Jeza
Sopotnica krivde je pogosto tudi jeza. Najprej na ves svet, ker je krivičen, nato na partnerja, na koncu pa najverjetneje še nase, ker vam ni uspelo obdržati tistega, za kar ste se najbolj trudili. Jeza ni slaba, kadar je konstruktivna, kadar energijo obrnete sebi v prid, da vas porine naprej iz krize, vendar jo je treba sprejeti in razumeti, da bo nekoč minila, če nočete, da je to vaše pogonsko gorivo.
Ne zastrupljajte sebe ali partnerja z jezo, naj ne bo to vaše jedro, razdelajte jo, saj se za njo običajno skriva globoka žalost.
Napake
Ima jih vsak, ne samo partner, ampak tudi vi, in imate jih zato, da se iz njih lahko česa naučite, se popravite, postanete boljši človek ... Ni vsaka osebnostna lastnost, ki ni prilagodljiva, napaka, ni vsako napačno dejanje namerno, napake so sestavni del življenja. Ko ste pripravljeni priznati, da jih imate, se o njih pogovarjati, razmišljati, kako bi jih lahko odpravili, lahko storite korak naprej.
Enako velja za (bivšega) partnerja, ki ima svojo lekcijo, najlepše pa je, če lahko oba predelata svoje in ostaneta v spodobnih odnosih.