NEPRIJETNO

Trije znaki, da se zaljubljenost spreminja v obsesijo

Biti zaljubljen je lepo, biti z nekom obseden, pa ni nič kaj prijeten občutek
Fotografija: Zaljubljenost lahko preraste tudi v obsesijo. FOTO: Katarzyna Bialasiewicz/Gettyimages
Odpri galerijo
Zaljubljenost lahko preraste tudi v obsesijo. FOTO: Katarzyna Bialasiewicz/Gettyimages

Jasno je, da se zaljubljeni ljudje obnašajo drugače: so polni energije, ki jo usmerjajo v predmet poželenja, hrepenijo po družbi ljubljene osebe in jo velikokrat idealizirajo.

S tem ni nič narobe in zadeve se potem, ko začetna zaljubljenost mine, umirijo. Se pa po zaljubljenosti lahko zgodi troje: lahko preraste v ljubezen, odnos se lahko konča, lahko pa se zaljubljenost spremeni v obsesijo.

Da se dogaja prav slednje, pričajo trije jasni znaki.

Zanemarjate svoje obveznosti

Zaradi razmerja vse, kar vam je nekoč veliko pomenilo, postavljate na stranski tir. Ni vam več mar za kariero, ne za druge obveznosti, za hobije in ne za zdravje.

Storili bi vse, samo da bi ugodili partnerju in da bi bili kar ves čas ob njem. To zagotovo niso pokazatelji zrele ljubezni.

Vedno ste mu na voljo

Gre za nekakšno nadaljevanje prve postavke: ker ga nočete razočarati, ker nočete, da bi imel o vas slabo mnenje, ker ga nočete jeziti ali preprosto zato, ker mu želite za vsako ceno ugajati, pritečete vedno, ko vam, lahko bi rekli, požvižga.

Biti nekomu stalno na voljo ni izraz ljubezni, je dokaz nezdravega odnosa, v katerem slej ko prej začneta prevladovati manipulacija in poniževanje.

Zanemarjate druge odnose

Ker se toliko ukvarjate s partnerjem, vam seveda zmanjkuje časa za druge odnose, ki pa so v življenju prav tako pomembni. Zato se ograjujete od prijateljev, sorodnikov ter tudi ožje družine.

Zanemarjanje drugih odnosov v prid temu, da ste vedno na voljo človeku, ki naj bi ga ljubili, ni ljubezen, je obsesija, ki jo je čim prej treba prepoznati in odpraviti.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije