NEGA

Tudi pozimi lepi lasje: ne umivamo jih prepogosto

Suh zrak vleče vlago iz njih, zato so lahko videti brez življenja; izogibajmo se vroči vodi in sušilniku, uporabljajmo maske in olje.
Fotografija: Masko speremo po dvajsetih minutah. FOTO: Adam_lazar/Getty Images
Odpri galerijo
Masko speremo po dvajsetih minutah. FOTO: Adam_lazar/Getty Images

Da bi bili lasje lepi in zdravi tudi v bolj hladnem obdobju leta in po njem, potrebujejo malce zaščite in drugačno nego. Pozimi je dobro nositi kapo, ne le zato, da nas ne zebe, z njo namreč lase zaščitimo pred izsuševanjem (zaradi mrzlega zraka, dežja ali snega), v nasprotnem primeru lahko postanejo lomljivi. A ne le zunaj, zrak je zaradi ogrevanja suh tudi v prostorih, zato si velja omisliti vlažilnik zraka, od katerega bodo imela koristi tudi dihala.

Pozimi se lasje, kot rečeno, hitreje izsušijo, zato jim povrnimo vlago, in sicer z uporabo olja, na primer kokosovega, ki ga v majhni količini in nežno nanesemo na konice. Tako bomo tudi preprečili, da bodo lasje pod kapo postali električni, obenem jih bomo nahranili in jim povrnili lesk. Pomaga balzam: nanesemo ga na oprane, mokre lase, pustimo nekaj minut in speremo. Balzam je še posebno pomemben, če si lase fenamo. Ne pozabimo na masko za lase, ki lahko precej pomaga pri preprečevanju poškodb zaradi mrzlega zraka: navadno jo pustimo delovati 15–20 minut, nato speremo z mlačno vodo.

Pozimi se hitro izsušijo. FOTO: Franz12/Getty Images
Pozimi se hitro izsušijo. FOTO: Franz12/Getty Images

Lase naj bi ostrigli vsaka dva meseca, da bi bili zdravi in vselej videti sveže, urejeni, tako tudi preprečimo razcepljene konice, na primer. Dovolj je že centimeter (ali dva). Kako fino je stati pod vročo prho ali se potopiti v prav tako kopel, ko je zunaj mrzlo. Narobe! Čeprav nam prija in nas pogreje, vroča voda škodi lasem (in koži), saj jih izsušuje, zato so lomljivi in nič kaj lepi. Raje izberemo mlačno vodo.

Las ne umivamo vsak dan: prepogosto umivanje namreč iritira teme in odstranjuje naravna olja, ki ga ščitijo. Pred naslednjim umivanjem počakamo vsaj tri dni, pomagamo si lahko s suhim šamponom. Najbolje bi bilo, če bi lase posušili na zraku, zaradi sušenja s fenom namreč lahko postanejo lomljivi. A kaj ko nas zebe in še časa nimamo ves dan, zlasti če si lase operemo zjutraj, preden gremo od doma. Če že uporabljamo sušilnik, ga ne držimo tik ob glavi in ne uporabimo najbolj vročega zraka. 

Več iz te teme:

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije