Zdrave maščobe ne redijo
Živimo v času, ko smo preplavljeni z nasveti o tem, kaj in kako moramo jesti, da se ne bomo zredili, da ne bomo zboleli … Zaradi poplave tudi nasprotujočih si nasvetov je vse več primerov, ko ljudje iz svojega prehranjevanja izločijo določeno skupino živil, na primer maščobe, le zato ker naj bi redile. A maščobe vsekakor niso največji krivec, da se zredimo, pravijo prehranski strokovnjaki, telo namreč tudi te potrebuje za normalno delovanje. Posamezne maščobne kisline, ki jih dobimo s hrano, naše telo porabi za tvorbo encimov, hormonov, holesterola za gradnjo celičnih open vsake celice v telesu, žolča, pa tudi za skladišče energije za obdobje, ko nima na razpolago energije iz drugih hranil, ki dajejo energijo, ogljikovih hidratov in neporabljenih beljakovin. Dejstvo je, da če vnašamo preveč hrane, kot je potrebujemo za normalno delovanje, se preostanki hranil, ki dajejo energijo, to so ogljikovi hidrati, beljakovine, maščobe in alkohol, v telesu spremenijo v maščobo; ta se začne nabirati v trebušni votlini, povzroča debelost in velikokrat prevzame vlogo urejevalca presnove in tako se hitro lahko pojavijo motnje v presnovi.
Iz vsakodnevne prehrane je treba izločiti predelane maščobe iz vnaprej pripravljene hrane, vključiti pa tiste iz oliv, semen in oreščkov.
Dovolj kislin
Živila z veliko maščobe so olje, mast, maslo, margarina, meso in mesni izdelki, mlečni izdelki, industrijsko pripravljena jedila, slaščice in piškoti ter oreščki in semena. Zelo malo ali nič je vsebujeta zelenjava in sadje.