Posnemajte budistične menihe
Budistični menihi veljajo za najsrečnejše ljudi na svetu in s posnemanjem njihovega načina življenja lahko tudi začnete gojiti navade za mirnejše in bolj zadovoljno življenje. Za začetek odmislite težave, povezane z materialnim svetom, in se osredotočite na duhovnost, nato pa uvedite njihove nasvete v svoj vsakdanjik. Življenje ni niti približno tako zapleteno, kot si predstavljate. Težave, s katerimi se nas večina spopada iz dneva v dan, si največkrat ustvarimo sami v svojih glavah, posebno ko se obremenjujemo s skrbmi za prihodnost ali smo ujeti v travme iz preteklosti. Zazrite se vase, se umirite in spustite vse skrbi, povezane z materialnostjo. Vse, kar potrebujete za srečo, je v vas.
Nesebičnost je eden poglavitnih stebrov v življenju budistov. Naša pomoč lahko nekomu olajša življenje, pomaga pa tudi nam, da se počutimo bolje. Ob poklanjanju se naši možgani napolnijo z dopaminom, hormonom sreče, in počutimo se izpopolnjene. Čeprav budisti nimajo veliko lastnine, lahko veliko dajo, saj dajanje ni nujno vezano na materialne dobrine. Tudi vi se vprašajte, kaj lahko naredite za dobro posameznikov okrog sebe ali dobro družbe. Vzemite si čas zase vsak dan in za deset minut sedite v tišini ter se osredotočite le na: vdih-izdih, vdih-izdih. Znanstveno je dokazano, da redno meditiranje izboljša delovanje možganov. Samo spustite vse skrbi, ne mislite na nič drugega kot na zrak, ki kroži skozi vas. Za zbistritev misli si lahko pomagate tudi z mantrami.
Še ena budistična modrost je: poslušaj modrejše od sebe. Nihče ne ve vsega in velikokrat se pretvarjamo, da vemo več, kot nam je v resnici jasno. Poslušanje drugih, še posebno starejših, nas lahko obogati, zato kdaj zaprite usta pri blebetanju v prazno in se ustavite. Počakajte in prisluhnite. Bistvo učenja je namreč poslušanje, ne govorjenje.