Psihologi svetujejo: naučimo se biti srečni
Strokovnjaki pravijo, da lahko način, kako interpretiramo dogodke, veliko bolj vpliva na kakovost našega življenja kot sami dogodki. Naši možgani so namreč programirani tako, da nenehno osmišljajo vse okoli nas. Ves čas pravzaprav samo interpretiramo dejstva. Te interpretacije, negativne ali pozitivne, posledično spodbujajo s tem ujemajoča se čustva, ta pa določajo naše vedenje, pogled na svet in odnose.
Lahko se torej odločimo, da bomo izbirali pozitivne interpretacije, ki spodbujajo dobro razpoloženje. Dejstev ne moremo spremeniti, imamo pa svobodno voljo pri tem, kako jih bomo sprejeli. Preprosto zamenjajmo svoje avtomatske negativne misli, dokler ne razvijemo in ne utrdimo novih miselnih navad. Če je naš šef siten, na primer ne mislimo, da smo naredili napako, zaradi katere smo ga spravili na obrate, ampak da je slabo spal.
Opozarjajo pa tudi na dodatno skrivnost – kljub življenjskim padcem smo izpolnjeni in zadovoljni, če počnemo stvari, ki se nam zdijo smiselne, in to na vsakdanji ravni. Vzdržujemo torej odnose, ki nas hranijo, bodimo ustvarjalni pri svojem delu ter si jemljimo čas za dejavnosti, ki nas osrečujejo.