Bumboks za muzikante
Vsakdo včasih potrebuje prenosni zvočnik. Predvajanje glasbe s telefona preprosto ni to. A obstaja posebna skupina ljudi, ki znajo ceniti prenosne zvočnike, še posebno tiste malo močnejše. Pravimo jim glasbeniki. No, resno, marsikateri se je že znašel v situaciji, ko ni imel vira elektrike, s katero bi napajal oziroma ozvočil svoje inštrumente. Potem pa je tukaj tudi problem moči oziroma baterije, ki jo bo morala hraniti. Ah, pa še dober zvok zna biti problem.
109 dB na 1 m zvočnega pritiska zmore S1 pro; nazivna moč ni znana.
Prenosni zvočnik
Seveda obstajajo tudi zelo praktične rešitve. Ena od takih je Bosov večnamenski zvočnik S1 pro, ki združuje kup stvari v enem. Za začetek gre za glasen aktivni zvočnik – Bose, hecno, ne navaja dejanske moči ojačevalnika, ampak le največji zvočni pritisk, ki ga zvočnik zmore (109 dB na razdalji enega metra, kar ni ravno tiho za takšno velikost) –, ki hkrati vsebuje še trikanalni mikser, izenačevalnik zvoka (nizki in visoki toni), reverb, procesor ToneMatch, ki uravnoteži različne vire zvoka, in bluetooth vmesnik, poleg tega pa deluje tako na 220 voltov kakor na baterijo, ki zdrži dobrih deset ur ne preglasnega poslušanja.
Trije kanali
Dober zvok
In zvok, ki ga predvajajo 15-centimetrska basovska enota in trije 5,75-centimetrski srednje-visokotonci, je res dober. Sicer pa od Bosa za ta denar (priporočena maloprodajna cena je 649 evrov, v domačih spletnih trgovinah pa se ga najde tudi za 533 evrov) ne pričakujemo drugega. Zvok je precej nevtralen, tako da je zvočnik primeren za predvajanje ali igranje zelo širokega spektra glasbe, basi ne tolčejo ven in visoki toni ne hreščijo. In glede na to, da je to Bose, je zvočnik tudi nenavadno glasen za svojo velikost. Edini problem, če mu tako sploh lahko rečemo, je mono zvok; tudi stereo signal se pretvori v enokanalnega. Če želimo iz S1 pro izvleči dvokanalni stereo zvok, moramo preprosto imeti dva zvočnika.