HIŠNI LJUBLJENČKI
Obvarujte jih pred vročino in soncem
Pasja vročina je pred vrati, in ker naši ljubljenčki svoje dlake ne morejo kar odvreči, poskrbimo, da bodo vroče dni preživeli prijetno in brez stresa.
Odpri galerijo
Ko se začnejo toplejši dnevi, moramo biti pozorni popolnoma na vse: kdaj, kolikokrat in kje sprehajamo psa, kaj moramo storiti, če mu dovolimo plavanje, kolikokrat zamenjamo vodo v posodici, kdaj ga hranimo in kakšni naj bodo obroki.
Hrana
V primerjavi z zimo, ko kuža ali muca potrebuje visoko hranljive obroke, ki omogočajo tudi ogrevanje, poleti takšna hrana ni primerna, sploh če psa zaradi vročine manj sprehajamo. Kot vmesne priboljške lahko izdelamo domače zdrave sladolede in napolnimo pasje igračke, ki so sicer namenjene priboljškom. S tem žival prijetno ohladimo in zamotimo. Hranimo uro pred sprehodom ali po njem, vedno v senčnem prostoru. Ljudje pogosto sprašujejo, ali psu lahko privoščimo malo sladoleda. Če sicer nima težav s preobčutljivostjo za mlečne izdelke, mu ga malo lahko ponudimo.V poletnem času skrbimo za primerno prehrano, svežo vodo, sprehode v senci in hladen bivalni prostor.
Voda
Vodo mora imeti pes na voljo ves čas. V času vročine jo zamenjamo večkrat na dan, saj se voda, ki nekaj ur leži v posodi, spari. Naj bo vodilo, da česar sami ne bi popili, ne bo okusno niti za psa/mačka. Ko se s psom odpravljamo na sprehod, imejmo vedno plastenko vode s seboj ali pa izbirajmo poti, kjer so hidranti s pitno vodo. V Ljubljani, recimo, imajo na večini sprehajalnih poti točke, kjer se psi lahko odžejajo.Bivalni prostor
Psi in mačke ne prenašajo vročine enako dobro, prav tako so razlike med ljudmi. Če imamo psa v pesjaku, poskrbimo, da bo imel čez dan ves čas na voljo senco, kamor se lahko umakne. Če ga imamo v stanovanju, naj to ne bo prevroče, sicer vklopimo klimatsko napravo. Ne puščamo prižganih luči, ki ogrevajo prostor. Tudi psi, ki so na žalost privezani na verigo, morajo imeti v dosegu prostor, kamor se lahko umaknejo pred sončnimi žarki.Avto pečicaVelikokrat slišano, vendar nikoli prevečkrat: ne pozabimo, da psa nikoli ne puščamo zaprtega v avtu, tudi če je bil prej ohlajen. V zelo kratkem času namreč lahko pride do toplotnega udara, ki je za psa lahko usoden.