Podelili so gamerske oskarje: Elden Ring je osvojila kar tri nagrade
Industrija videoiger je po prihodkih že zdavnaj prehitela filmsko. V minulem letu naj bi videoigre na vseh platformah (mobilne naprave, konzole in osebni računalniki) založnikom prinesle okoli 225 milijard dolarjev, kar je 12 odstotkov več kot leto poprej, igre pa jih igra dobre tri milijarde zemljanov. Zato ni čudno, da so med množico nagrad, ki jih podeljujejo najrazličnejši portali in revije, nastali tudi gamerski oskarji oziroma The Game Awards.
Podelitev teh nagrad, ki je premiero doživela leta 2014, je tokrat spet potekala pred občinstvom v dvorani Microsoft Theater v Los Angelesu, prenos pa je bilo mogoče spremljati na več kot 40 platformah. Kot napovedovalci so nastopile številne znane osebnosti iz sveta zabavne industrije, med njimi tudi igralca Al Pacino in Pedro Pascal, za glasbene vložke pa so poskrbeli Halsey, Hozier in Bear McCreary.
In zmagovalci so ...
Glavno nagrado igra leta 2022 je odnesla akcijska igra igranja vlog (rpg; role playing game) Elden Ring japonskega mojstra videoiger Hidetaka Mijazakija, pri oblikovanju fantazijskega sveta pa je sodeloval tudi ameriški pisatelj George R. R. Martin, ki ga poznamo po knjižni seriji Pesem ledu in ognja, po kateri so naredili televizijsko serijo Igra prestolov. Elden Ring je prejel tudi nagrade za najbolje režirano igro, najboljšo umetniško režijo in najboljšo RPG igro.
Igra leta je akcijski rpg Elden Ring.
Absolutni zmagovalec The Game Awards je bila pustolovska akcijska igra God of War Ragnarök, ki je osvojil šest nagrad izmed enajstih nominacij, in sicer za najboljšo zgodbo, najboljšo glasbo, najboljšo zvočno obdelavo, najboljšo igro (Christopher Judge kot glavni junak Kratos), inovativnost pri dostopnosti (igra ponuja ogromno nastavitev, ki igralcu olajšajo delo) in najboljšo akcijsko/pustolovsko igro.
Pester nabor kategorij
Nagrado za najboljšo dirkačino je prejela igra Gran Turismo 7, ki ponuja različne načine igranja in več kot 420 različnih avtomobilov, ki jih lahko vozimo po več kot 90 dirkališčih v dinamičnih vremenskih razmerah. Za naj pretepačino so izbrali (brezplačno) igro MultiVersus, v kateri se igralci lahko spopadajo v podobah najrazličnejših junakov iz stripov, filmov in resničnega sveta. Najboljša družinska igra je postala platformska arkada Kirby and the Forgotten Land, naj strategija oziroma simulacija pa je potezna akcijska strategija Mario + Rabbids Sparks of Hope.
Podeljujejo jih od leta 2014.
Najboljša večigralska igra je tretjeosebna streljačina Splatoon 3, naj neodvisna igra in najboljša debitantska neodvisnica je pustolovščina Stray, v kateri vodimo potepuškega mačka, fantazijska RPG igra Final Fantasy XIV je bila izbrana za najboljšo nadaljujočo se igro in igro z največjo podporo skupnosti. Najboljša akcijska igra je Bayonetta 3, najbolj pričakovana igra leta je bila akcijska pustolovščina The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, igra z najglobljim učinkom pa pripovedna pustolovščina As Dusk Falls.