Sebičnost uničuje harmonijo, zamera lahko pripelje do razhoda
V vsakem zdravem odnosu sta si partnerja visoko na lestvici pomembnosti, nekateri ljudje pa nimajo občutka, da so v zvezi sploh pomembni. Zakaj? Ker imajo ob sebi sebičnega partnerja in ga lahko prepoznajo po določenih potezah.
Samoumevnost
Nihče nima rad občutka, da je samoumeven, čeprav se to pogosto zgodi v dolgotrajnih odnosih. Vsak bi se rad počutil zaželenega, ne pa spregledanega. Ob neenakosti se eden od partnerjev začne počutiti večvrednega, v drugem pa se nabirata zamera in prezir, kar lahko pripelje celo do razhoda.
Večni prav
Ljudje, ki se vedejo, kot da imajo vedno prav, in ne priznajo svojih napak, ne znajo sklepati kompromisov. Tako se v odnosu ustvari vzdušje, kot da eden kar naprej zmaguje, drugi pa izgublja, kar dolgoročno uničuje harmonijo, saj se morata partnerja v odnosu počutiti enakovredna in enakopravna.
Ignoranca
V odnosu je zelo pomembno, da se partnerja slišita, ne samo poslušata, da skozi komunikacijo kažeta zanimanje drug za drugega. Lepo je podpreti partnerja z dejanji, ki govorijo močneje od besed.
Umik
Medtem ko en partner načrtuje skupne aktivnosti, se jim drugi izmika, pa naj gre za sprehod ali družabni dogodek, ki se ga je treba udeležiti v dvoje. Tako sporoča partnerju, da zanj njegovi načrti niso pomembni. Partner se bo počutil odrinjenega, saj ima občutek, da je zapuščen, kar za odnos nikakor ni zdravo.
Sebičnost
Določena mera sebičnosti je v življenju potrebna, a v odnosu je treba pogosto razmišljati o dveh osebah, česar vsi ljudje niso sposobni. Včasih partnerja izhajata iz različnih okolij in je treba marsikaj uglasiti. A če se eden od njiju ni pripravljen ničemur odpovedati, obeti niso najboljši.