PREOBRAZBA

V cirkusu občudujejo navidezne živali

Nemški cirkus je slone, tigre in leve nadomestil s hologrami. Organizacije za zaščito živali so navdušene, obiskovalci tudi.
Fotografija: Hologram slona je obiskovalcem vzel sapo. FOTO: Fb
Odpri galerijo
Hologram slona je obiskovalcem vzel sapo. FOTO: Fb

V Nemčiji že od leta 1976 deluje imenitni Cirkus Roncalli. Gre za klasični stari cirkus s klovni, žonglerji, akrobati, godbo in seveda živalmi. A vendar je nekaj posebnega, saj je prvi na svetu, ki ima v programu namesto pravih živali osupljive realistične holograme.



»Večino programa so že od nekdaj zavzemali umetniki in klovni, tako da prehod ni bil težak,« je odločitev, da se odrečejo vsem pravim živalim, pojasnil direktor cirkusa. »Poudarek Cirkusa Roncalli je na poetičnih in akrobatskih točkah.«

Spretno so uporabili sodobno tehnologijo. FOTO: Roncalli
Spretno so uporabili sodobno tehnologijo. FOTO: Roncalli


Živali so še vedno v številnih cirkusih osrednja zanimivost, kar je seveda narobe, saj jih izkoriščajo za zabavanje ljudi. Neredko bivajo v povsem neprimernih prostorih, dresura pa je boleča in nespoštljiva. Nekateri cirkusi so se zaradi pritiska javnosti živalim v celoti odpovedali, še vedno pa najdemo takšne, ki pred publiko bičajo slone, tigre in leve. No, v novem cirkusu so hologramske živali prav tako priljubljene kot prave, morda še bolj, saj se številni obiskovalci ne morejo načuditi podobam. »Obiskovalci so se k sreči odločili, da bodo obiskovali predstave, na katerih nastopajoči sodelujejo prostovoljno,« je povedal predsednik organizacije za zaščito živali Animal Defenders International Jan Creamer.

»To je prihodnost cirkusa – predstava, v kateri lahko uživamo, inteligentna čuteča bitja pa niso izkoriščana za našo zabavo.«

Circus Roncalli je že dopolnil dve desetletji. FOTO: Roncalli
Circus Roncalli je že dopolnil dve desetletji. FOTO: Roncalli

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije