ZADOVLJNI SMO

Kako postati zadovoljen: vprašanje današnjega časa

Kako izboljšati razpoloženje in najti srečo v vsakdanjem življenju.
Fotografija: Zapišimo vse, kar je dobrega v življenju, in osredotočimo se na pozitivne stvari. FOTO: Shutterstock 
Odpri galerijo
Zapišimo vse, kar je dobrega v življenju, in osredotočimo se na pozitivne stvari. FOTO: Shutterstock 

Včasih je sreča bližje, kot si mislimo – skrita v preprostih dejanjih in navadah, ki jih lahko vključimo v svoj vsakdan.

Ena izmed teh je vzravnana hoja z energičnimi zamahi rok. Znanstveniki trdijo, da takšna hoja lahko izboljša naše razpoloženje in nas napolni s pozitivno energijo, tudi če sprva ne čutimo sreče. Podobno deluje tudi nasmeh. Preprosto dvignimo kotičke ust in opazili bomo, kako se  razpoloženje izboljšuje.

Iskren nasmeh lahko spremeni kemične procese v možganih in pomaga, da se počutimo bolj zadovoljni.

Poleg tega lahko veliko naredimo za svoje duševno zdravje z vključevanjem v prostovoljstvo. Pomoč drugim izboljšuje, ne samo njihovo, temveč tudi naše počutje. Tudi sklepanje novih prijateljstev in ohranjanje starih vezi ima velik vpliv na naše zadovoljstvo. Raziskave kažejo, da več socialnih povezav, kot jih imamo, srečnejši smo.

Hvaležnost je še ena ključna komponenta za dosego sreče

Zapišimo vse, kar je dobrega v življenju, in osredotočimo se na pozitivne stvari. Prav tako je pomembno, da se redno gibamo, saj že pet minut vadbe lahko izboljša razpoloženje in dolgoročno pomaga preprečevati depresijo.

Ne pozabimo tudi odpuščanja – spuščanje zamer ustvarja prostor za notranji mir in srečo.

Meditacija je še ena učinkovita tehnika za doseganje notranjega miru in zadovoljstva

Redno meditiranje ustvari nove poti v možganih, ki nam bodo pomagale lažje občutiti radost. Prav tako lahko glasba pozitivno vpliva na naše čustveno stanje – izberimo svojo najljubšo glasbo in uživajmo v njenih ritmih.

Dovolj spanja je ključno za ohranjanje dobrega razpoloženja

Večina odraslih potrebuje 7- do 8- ur spanja na noč, da ostanejo srečni.

V vsakodnevnem življenju pa si vzemimo trenutek in se vprašajmo Zakaj – zakaj delaš, kar delaš, in kako to daje tvojemu življenju smisel?

Pomembno je tudi, da se naučimo utišati notranjega kritika, ki nas pogosto opozarja na vse, kar ni v redu. Preverimo, ali so te misli resnične, in se osredotočimo na pozitivne vidike. Postavljanje ciljev in njihovo uresničevanje je še ena pot do sreče – bodimo specifični in si zadajmo dosegljive cilje.

Obdajajmo se s pozitivnimi ljudmi, saj je njihova naravnanost nalezljiva in lahko izboljša naše razpoloženje

Če pa vse te strategije ne prinesejo želenih rezultatov, se ne obotavljajmo poiskati strokovne pomoči. Pogovor s svetovalcem nam lahko pomaga razumeti naše občutke in premagati izzive.

Sreča je pogosto v majhnih korakih in vsakodnevnih odločitvah, ki jih sprejemamo. Z malce truda in vztrajnosti lahko vsak dan postane svetlejši in poln zadovoljstva.

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije