KOSMATE NOGE

Kosmatinec Roglič: Zakaj si kolesarji sploh brijejo noge

Primož Roglič je s kosmatima nogama zmagal na World Tour dirki. Je to kaj čudnega? Zelo ...
Fotografija: Včeraj je zmagal, danes si bo obril nogi. Tako je obljubil pred sezono. Neobrit bo vse do prve zmage.  FOTO: Gian Mattia D'alberto/lapresse Lapresse
Odpri galerijo
Včeraj je zmagal, danes si bo obril nogi. Tako je obljubil pred sezono. Neobrit bo vse do prve zmage.  FOTO: Gian Mattia D'alberto/lapresse Lapresse

Predzadnji kolesar, ki je prišel na štart dirke v najvišji kategoriji, je bil Slovak Peter Sagan. Neobrite noge v vrhunskem kolesarstvu ne obstajajo. Sagan je pač Sagan, njegov življenjski moto se glasi: Why So Serious? In to pove vse. 

image_alt
Pogačar do letošnje šeste zmage, Roglič še s kosmatima nogama

Rogličev življenjski moto pa je: No Risk, No Glory. Sagan je prišel na štart dirke s kosmatima nogama, a ni zmagal. Roglič je prišel na štart s kosmatima nogama in je zmagal. In to v kakem slogu! 

Zakaj pa ne? Danes je itak vse mogoče in danes ni nobenih pravil več. Za nas je pomembno le, da Primož Roglič spet zmaguje. Tisti, ki površno spremljajo kolesarstvo vseeno vedo, da si kolesarji brijejo nogi in da na kolesu ne nosijo spodnjic. Ampak, zakaj si koelsarji ne brijejo nog. Evo, moje ugibanje.

Ugibanje staro, kot so stare kolesarke dirke. Med kolesarji je ta debata tako pogosta, kot je pogosta o pomladi in začetku kolesarske sezone.

Kolesar si noge obrije zato, ker kratke oprijete lajkraste hlače zelo tesno objamejo stegno in s tem objemom postavijo dlake, dolge dlake, kocine v izpostavljen položaj.

Ko moški (ali ženska) obleče oprijete kratke hlače čez kosmati nogi, potem je videti res čudno. Če nosimo kratke hlače in te niso oprijete, nas kocine sploh ne motijo, kajne? Ste to opazili?

image_alt
4 stvari, ki nas jih je naučil Novak Đoković (in bi jih morali uporabiti tudi pri vsakdanu)

In ravno zato najverjetneje kolesarji brijejo nogici. Pomembno je tudi vedeti, kateri kolesarji si jih brijejo. Tekmovalci zagotovo. Rekreativci? Zagotovo tisti, ki si radi ob koncih tedna pripnejo startno številko. Tudi tisti, ki neradi tekmujejo, so pa zelo radi na las, kocino ali dlako podobni tistim, ki tekmujejo. Strokovnjaki pravijo, da je britje nog enako pomembno, kot nošenje kolesarskih čevljev in kolesarskih oblačil. Gre za folkloro in obvezno »opremo« hkrati. To je dobra razlaga.

Kolesar si noge brije, ker to počnejo vsi kolesarji in se ne sprašuje, zakaj. Celo fino se jim zdi, ker so na ta način približek tistim s televizije. Brije si jih zato, ker so masaže prijetnejše? Kateri rekreativni kolesar pa hodi na masaže? Kateri športniki pa nimajo masaž? Za maserje je še huje, če kolesar ni sveže obrit! Lažje je masirati kosmati nogi, kot pa z dnevoma »staro brado«. Brijejo jih zaradi obližev, ki jih nalepijo čez rane v primeru padcev? Kolesar še najmanjkrat poškoduje kožo na nogi. Rokometaši, odbojkarji, košarkarji se stalno drgnejo po parketu in so stalno podrajsani … pa ne brijejo nog. Estetika? Debelušen, v letih, rekreativni kolesar z obritima nogama, je verjetno najbolj neokusno bitje na svetu ...

Primož kosmatinec. FOTO: Getty Images
Primož kosmatinec. FOTO: Getty Images

Torej, pravi razlog za britje nog?

Odgovor je precej bolj navaden. Nekoč pred davnimi leti je na dirki po Franciji zmagal kolesar, ki je bil plešast in povsem brez dlak po telesu. Imel je alopecijo, vendar o tem ni razlagal naokoli. Nekdo ga je vprašal, zakaj ima obriti nogi, ni pa ga vprašal, zakaj je brez las in ni opazil, da niti na rokah nima dlak. Zmagovalec mu je odgovoril, da zato, ker se brez kocin na nogah počuti hitrejšega pa še hitreje se umije v cilju, ker vemo,da so bile včasih vse ceste makadamske … In od tistega Toura naprej, so si vsi kolesarji tekmovalci brili noge. Potem so to videli še rekreativci in … in ... zgodba je končana. 

Predstavitvene informacije

Komentarji:

Predstavitvene informacije